REKLAMA

Volkswagen Tex i Go! – po włosku

Volkswagen Go!
Volkswagen Go!
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tex i Go! to dwa niewielkie auta prezentujące przyszłość maluchów Volkswagena. Bardziej rodzinny z nich - Go! ma niecałe 4 metry długości, a rozstaw osi jak w Passacie - 2700 mm - co ma zapewniać dużą przestrzeń dla pasażerów. Zasilany jest silnikiem elektrycznym, pozwalającym na przejechanie bez ładowania do 240 km.

Więcej informacji podano o bardziej sportowym modelu - Tex. Zastosowano w nim napęd hybrydowy, na który składa się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,4-litra i mocy 114 KM, połączony z jednostką elektryczną, zdolną do samodzielnego napędzania auta przez 35 km. W połączeniu tworzą one układ zapewniający 400 Nm momentu obrotowego i pozwalający na przyspieszenie do 100 km/h w niewiele ponad 6 sekund.

Oba pojazdy powstają na nowej platformie MQB, która będzie podstawą do budowy większości modeli grupy VW. Pierwszym produkcyjnym modelem, który powstanie w jej ramach będzie nowy Golf.

Jeśli Go! i Tex trafią do produkcji, nie stanie się to wcześniej niż w 2018 roku. Prawda, że wyglądają lepiej niż obecne modele?

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (8)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA