Volkswagen Tiguan Allspace – premiera dużego SUV-a

Volkswagen Tiguan Allspace, czyli przedłużona wersja Tiguana, debiutuje w mocno odświeżonej wersji na kilka miesięcy po face liftingu mniejszego brata. Co nowego w dużym SUV-ie?

Volkswagen Tiguan Allspace fot. materiały prasowe
Volkswagen Tiguan Allspace
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 190 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Tiguan Allspace ujrzał światło dzienne, a sprzedaż tego modelu rozpocznie się już w najbliższych tygodniach. Oprócz odświeżonego wyglądu na zewnątrz, przedłużona wersja Tiguana oferuje wiele zaawansowanych funkcji, jak nowe systemy obsługi i asystujące. Od teraz również, dzięki systemowi multimedialnemu MIB3, Tiguan Allspace będzie wyposażony w szeroką gamę usług i funkcji online.

REKLAMA

Przy okazji premiery nowego Tiguana Allspace producent przypomina, że od czasu wprowadzenia Tiguana na rynek w 2007 roku, model ten stał się jednym z najlepiej sprzedawanych SUV-ów na rynku. W dużej mierze do tego sukcesu przyczynia się wprowadzenie na rynek w 2017 roku Tiguana Allspace, o 22 centymetry dłuższego niż Tiguan. Od debiutu do końca marca tego roku Tiguan Allspace (np. w USA znany po prostu jako Tiguan) znalazł około 1,5 miliona nabywców na świecie.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Volkswagen Tiguan Allspace – nadwozie i wnętrze

Volkswagen Tiguan Allspacefot. materiały prasowe
Volkswagen Tiguan Allspace

Face lifting Tiguana Allspace od strony wizualnej jest tożsamy z tym, który dotyczy samego Tiguana. Przypomnijmy zatem jedynie, że z przodu pojazd upodobnił się do innych SUV-ów marki, zyskując pas przedni przypominający Volkswagena T-Roc. Producent mówi tu nawet o inspiracji większymi modelami, jak Touareg czy Atlas Cross Sport, oferowany w USA. Ale nie tylko SUV-y, bo widać również podobieństwo do nowego Volkswagena Golfa – zbliżony jest kształt kloszy przednich lamp, z wąskim elementem wcinającym się i zachodzącym daleko w tył karoserii.

Na pokładzie nowego Tiguana Allspace zamontowany zostanie również nowy system informacyjno-rozrywkowy MIB3, znany choćby z nowego Volkswagena Passata. Trzecia generacja systemu pozwala na stałe podłączenie samochodu do sieci i dostęp do serwisów internetowych, czy tworzenie pokładowego hotspotu WiFi. Możliwe będzie też wydawanie komend głosowych, z pomocą komendy „Hello Volkswagen”.

Volkswagen Tiguan Allspacefot. materiały prasowe
Volkswagen Tiguan Allspace

Volkswagen dodał poza tym nowy dotykowy panel sterujący ustawieniami klimatyzacji i nawiewu. Takie samo rozwiązanie znalazło się w nowym Volkswagenie Arteon, zaprezentowanym tydzień temu. Czy dotykowe sterowanie na gładkiej tafli (np. regulacja temperatury za pomocą przesuwania palcem po odpowiednio oznaczonym polu), zamiast tradycyjnych fizycznych pokręteł, będzie wygodne w użytkowaniu – dowiemy się podczas pierwszych testów.

Podobnie jak w nowym Arteonie, tak i w Tiguanie znajdziemy także opcjonalną nową kierownicę, również wyposażoną w nowe dotykowe pola, gdzie regulacja głośności i wszystkie inne funkcje obsługiwane są przez dotyk i przesuwanie palcem po gładkim polu.

Volkswagen Tiguan Allspacefot. materiały prasowe
Volkswagen Tiguan Allspace

Tiguan Allspace, mając o 11 cm większy rozstaw osi, oferuje więcej miejsca niż jego mniejszy brat, dzięki przestrzeni bagażowej o pojemności sięgającej aż 1920 litrów. Opcjonalny trzeci rząd siedzeń zapewni z kolei miejsce nawet siedmiu pasażerom. W wersji 5-miejscowej bagażnik zmieści 760 litrów, natomiast w 7-miejscowej, po złożeniu trzeciego rzędu mamy 700 litrów przestrzeni.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Tiguan Allspace – napęd

Na koniec silniki. W Europie otrzymamy kilka wariantów, w tym diesle. Zacznijmy jednak od benzynowych. Będą to 2-litrowe jednostki o mocy 190 i 245 KM, dostępne z napędem na cztery koła i 7-stopniową przekładnią DSG. Będzie też wersja dla bardziej oszczędnych, bazująca na jednostce 1.5 TSI o mocy 150 KM, współpracująca z 6-biegowym manualem lub 7-stopniowym DSG.

Wspomniany diesel natomiast to 2-litrowe TDI o mocy 150 lub 200 KM, łączone z przekładnią DSG i napędem na cztery koła, tyle że 4Motion w słabszym dieslu będzie dostępny jako opcja.
Spragnionych sportowych wrażeń spieszymy poinformować, że producent nie przewiduje Tiguana Allspace R. 320-konna odmiana pozostaje dostępna wyłącznie dla Tiguana z krótszym rozstawem osi.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA