[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018

Na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2018 swoją europejską premierę ma Volkswagen Touareg nowej generacji.

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018 Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Nowy Touareg dołączył dziś do polskiej oferty Volkswagena. Jego cena zaczyna się od 256 290 zł za wersję z 231-konnym silnikiem 3.0 V6 TDI i 8-stopniową przekładnią Tiptronic.

Na całym świecie sprzedano niemal milion egzemplarzy modeli pierwszej i drugiej generacji modelu. Nowy Volkswagen Touareg jest w pewnym sensie flagowym modelem marki, zatem naszpikowano go najnowszymi osiągnięciami inżynierów w dziedzinie systemów bezpieczeństwa, łączności i komfortu.

W nowym Touaregu Volkswagen prezentuje po raz pierwszy całkowicie cyfrowy Innovision Cockpit. Cyfrowe wskaźniki (Digital Cockpit z 12-calowym ekranem) i najbardziej rozbudowany system multimedialny Discover Premium (z 15-calowym ekranem) tworzą w nim jedno urządzenie służące do obsługi pokładowych funkcji, do przekazywania informacji, komunikowania oraz do rozrywki.

REKLAMA

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018 Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Urządzenie nie ma prawie żadnych klasycznych przycisków czy włączników. Nowy Touareg zapewnia stałą łączność z otoczeniem, a obsługiwany jest przy pomocy intuicyjnie działających urządzeń, pokazując, jak w przyszłości będą wyglądały cyfrowe wnętrza samochodów. 

Touareg debiutuje wyposażony w największy zestaw systemów asystujących, służących dynamice jazdy oraz komfortowi jaki kiedykolwiek zamontowano w modelu Volkswagena.

REKLAMA

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018 Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Znajdują się wśród nich m.in:

  • system Night Vision zwiększający widoczność w nocy (dzięki kamerze termowizyjnej rozpoznaje w ciemności ludzi i zwierzęta na drodze),
  • asystent ułatwiający jazdę w korku oraz w miejscach robót drogowych (do 60 km/h samochód porusza się częściowo automatycznie, utrzymuje pas ruchu, przyspiesza i hamuje),
  • asystent wspomagający przejazd przez skrzyżowanie (reaguje na samochody nadjeżdżające z boku przed Touaregiem),
  • aktywny system sterowania kołami (dzięki niemu Touareg staje się zwinny jak samochód kompaktowy),
  • nowy system stabilizacji nadwozia ze stabilizatorami sterowanymi elektromechanicznie,
  • LED-owe matrycowe reflektory IQ.Light (kamera interaktywnie przełącza światła z drogowych na mijania i odwrotnie),
  • wyświetlane bezpośrednio na szybie informacje wyświetlacza Head-up (Windshield Head-up Display). 

REKLAMA

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018 Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Touareg trzeciej generacji w porównaniu z poprzednikiem stał się nieco szerszy i dłuższy. Nowe rozmiary wpłynęły pozytywnie zarówno na proporcje nadwozia, jak i na wielkość wnętrza. Większa długość pozwoliła na przykład na stworzenie znacznie większego bagażnika, którego pojemność wzrosła z 697 do 810 litrów.

Przed wzrokiem osób niepowołanych bagaż jest chroniony elektrycznie zwijaną i rozwijaną roletą (opcja). Mimo większych – długości i szerokości karoseria wykonana z aluminium (48 procent) i stali najwyższej jakości (52 procent) jest o 106 kg lżejsza w porównaniu z karoserią poprzedniego modelu.  

REKLAMA

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018 Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Volkswagen będzie oferował w Europie nowego Touarega najpierw w wersjach wyposażonych w diesle V6 o mocy 231 KM oraz 286 KM. Potem na różne rynki dołączą benzynowy silnik V6 (340 KM) oraz turbodiesel V8 (421 KM).

W przygotowaniu na rynek chiński znajduje się wersja z nowym zespołem hybrydowym (moc systemowa 367 KM), dokładny termin wprowadzenia w Europie nie jest jeszcze znany.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 274 090 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij