REKLAMA

Volkswagen Touareg V8 TDI. Potężna premiera

Volkswagen Touareg zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie z potężnym silnikiem V8 pod maską. Do tego „w dieslu”!

Volkswagen Touareg V8 TDI Materiały prasowe
Volkswagen Touareg V8 TDI

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Volkswagen pokaże na salonie samochodowym w Genewie rasowy model T-Roc R, który jest kompaktowym SUV-em o mocy 300 KM, przyspieszającym od 0 do 100 km/h w około pięć sekund.

Volkswagen Touareg V8 TDI – diesel żyje

Wygląda jednak na to, że prawdopodobnie większy rozgłos i zainteresowanie spotkać może zgoła inny model Volkswagena. Chodzi o Touarega. Ale nie żadnego nowego Touarega, bo ten obecny dopiero co wszedł do sprzedaży. Wszystko rozbija się o nowy silnik.

Po tytule już wiecie, co znajdzie się pod maską. I właśnie chodzi o to, że nie będzie to zaskakująco mała jednostka, opracowana w duchu downsizingu, bo od tego i tak powoli się w ostatnim czasie odchodzi.

Ba! Nie będzie to nawet napęd hybrydowy – ani klasyczny, ani plug-in, nie mówiąc już o elektrycznym. Volkswagena Touarega napędzać będzie bowiem silnik V8 o pojemności czterech litrów. Ale to nie koniec niespodzianek, bowiem ta „V ósemka” jest dieslem. Tak znienawidzonym w ostatnich latach.

Volkswagen Touareg V8 TDI – silnik

Jednostka V8 4.0 TDI wprost kipi mocą. Turbodoładowany diesel wyciska z ośmiu cylindrów moc maksymalną 421 koni mechanicznych, a moment obrotowy szybuje do wartości 900 niutonometrów!

Jak się nietrudno domyślić, te parametry idą w parze z osiągami. Te są na poziomie wspomnianego wcześniej T-Roca R, mającego o połowę mniejszą pojemność i liczbę cylindrów. Na sprint od zera do „setki” Touareg V8 potrzebuje bowiem zaledwie 4,9 sekundy! Rozpędzanie kończy się przy 250 km/h.

Volkswagen i diesel to w ostatnim czasie połączenie, które przyprawia o gęsią skórkę. Producent uspokaja jednak, bo nowe V8 spełnia z nawiązką wymagania normy Euro 6d-Temp.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

REKLAMA

Volkswagen Touareg V8 TDI – wyposażenie

Volkswagen Touareg V8 dostępny będzie w dwóch wersjach wyposażenia. Standardowym pakietem Elegance lub pakietem Atmosphere. Ten pierwszy oferuje wnętrze wykończone większą ilością metalu i chłodnych kolorów, zaś drugi ma cieplejsze wykończenie z użyciem skóry i jasnych barw.

Wybierając Touarega V8 klienci otrzymają więcej, niż tylko mocny silnik. W standardzie znajdzie się bowiem m.in.:

  • pneumatyczne zawieszenie,
  • skórzana tapicerka,
  • elektrycznie otwierana klapa bagażnika,
  • automatyczne reflektory,
  • stalowe nakładki na pedały,
  • alarm antykradzieżowy,
  • automatycznie przyciemniane lusterka zewnętrzne.

Debiut Volkswagena Touarega zaplanowany jest na salon samochodowy w Genewie. Sprzedaż na rynku europejskim rozpocznie się pod koniec maja.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA