Volkswagen Touareg facelifting

Nowy przód i tył nadwozia, biksenony w standardzie i nowy, bardzo wydajny diesel V6. Oto, w telegraficznym skrócie, odświeżony Volkswagen Touareg.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 303 290 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen Touareg ma teraz ostrzejsze linie w przedniej i tylnej części nadwozia. Dodano też nowe systemy wspomagające kierowce i nowy silnik.

W odświeżonym Touaregu zmiany są kosmetyczne. Zmieniono tylne światła, przednie to tylko biksenony, takie dostajemy w standardzie, nowe są też kolory lakieru i felgi.

We wnętrzu przyciski są teraz aluminiowe, a podświetlenie wskaźników zmieniło się z czerwonego na białe.

Największą nowością w VW Touaregu jest silnik. Bazuje on na najpopularniejszym w tym modelu motorze V6 TDI, ale teraz ma 262 KM (było 245 KM) i przy tym spala mniej paliwa - 6,9 l/100 km (było 7,3). Druga V-szóstka o mocy 204 KM też przeszła zmianę, ale moc pozostała taka sama. Zwiększono jedynie wydajność silnika i obniżono spalanie. W obydwu silnikach zamontowano katalizator SCR, który redukuje ilości wydzielanego tlenku azotu. To wszystko sprawia, że silnik spełnia normy Euro 6.

Automatyczna 8-biegowa skrzynia została dostrojona tak, żeby maksymalnie wykorzystać energię kinetyczną, kiedy auto nie przyspiesza. Dodatkowo zamontowano tutaj opony o niskich oporach toczenia, żeby jak najefektywniej wykorzystać moc silnika.

Odświeżony Volkswagen Touareg wchodzi do sprzedaży jesienią tego roku. W Niemczech zamówienia już są zbierane. Tam ceny VW Touarega po liftingu zaczynają się od 52,125 euro.

Zobacz także:
REKLAMA