REKLAMA

Volkswagen Touareg - hardkorowy czy luksusowy?

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 284 490 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pomysł polega na przeniesieniu na cywilne drogi rajdówki, która niedawno wygrała Dakar. Ucywilizowano ją pokrywając nadwozie białym lakierem ze złotym brokatem i wymieniając rajdowe felgi na uliczne 18-ki firmowane przez BBS. Ale kształt karoserii, zwiększony prześwit, wymiary - wszystko pozostało jak w niezmordowanej rajdówce.

Rajdowo prezentuje się również wnętrze. Spartańskie wyposażenie urozmaicono skórą i alcantarą, którymi obszyto fotele i boczki drzwi. Nie zabrakło też elementów z włókna węglowego. Klatka bezpieczeństwa została polakierowana na kolor "Serpentino Grey Metallic", a na konsoli zaznaczono wszystkie dotychczasowe sukcesy Touarega w Dakarze. Osiągi? 306 KM i sprint do setki w czasie poniżej 6 sekund. Pomimo dociążenia cywilnymi dodatkami.

Oprócz tego hardkorowego pojazdu, który pewnie co najwyżej może powstać na zamówienie bogatych Katarczyków, Volkswagen pokazał Touarega Gold Edition. Zgodnie z sugestią w nazwie i preferencjami lokalnej klienteli auto otrzymało 22-calowe felgi aluminiowe wykończone 24-karatowym złotem. Ten sam szlachetny kruszec znajdziemy na relingach dachowych, listwach ochronnych, ramkach wokół szyb, osłonach lusterek zewnętrznych, a nawet znaczku i poprzeczkach grilla. Nadwozie - w jedynie słusznej w Katarze bieli, tak jak w przypadku wspomnianej wcześniej rajdówki - z domieszką złotego brokatu.

Złoto zagościło również w kabinie - znajdziemy je na przełącznikach, klamkach i wielu elementach konsoli środkowej czy boczków drzwi. Towarzyszy mu skóra i alcantara, którą wykończono nawet podsufitkę.

Volkswagen twierdzi, że to najbardziej wyrafinowane SUV-y świata. O tym, czy wylanie wiadra złota na auto świadczy o wyrafinowaniu można by dyskutować, niemniej jednak z pewnością oba auta zwracałyby uwagę gdziekolwiek by się pojawiły. Tyle, że Touaregiem Gold Edition nie ma co wyjeżdżać bez silnej ochrony, zza której i tak nie będzie go widać...

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (6)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA