REKLAMA

Volkswagen Up GTI w sprzedaży - znamy cenę

Volkswagen wprowadza na rynek model up! w wersji GTI. Jest to auto o niewielkiej masie własnej, z mocnym silnikiem i usztywnionym zawieszeniem.

Volkswagen Up! GTI
Volkswagen Up! GTI
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen up! w wersji GTI dostępny jest po raz pierwszy. Rozpoczęła się już jego przedsprzedaż, a podstawowa wersja auta kosztuje od 62 390 złotych.

Skrót GTI mocno zrósł się z Volkswagenem i jest znany na całym świecie jako oznaczenie usportowionych aut kompaktowych. W ramach rodziny GTI Volkswagen będzie w oferował kilka samochodów:

  • Golfa GTI (230 KM i 245 KM w wersji GTI Performance),
  • nowe Polo GTI (200 KM),
  • up! GTI (115 KM).

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Up! GTI
Volkswagen Up! GTI

Pod maską nowego modelu up! GTI, który z zewnątrz i wewnątrz ma rozmiary zbliżone do rozmiarów pierwszego GTI z 1976 roku, pracuje silnik 1.0 TSI z turbosprężarką, generujący wysoki moment obrotowy o wartości 200 Nm. Auto rozpędza się maksymalnie do 196 km/h, a do 100 km/h ze startu zatrzymanego przyspiesza w ciągu 8,8 sekundy.

REKLAMA

Volkswagen Up! GTI
Volkswagen Up! GTI

Volkswagen up! GTI jest dostępny w klasycznych kolorach, typowych dla modeli GTI – oprócz lakierów "Red" i "Pure White" dostępne są też metalizowane "Dark Silver" i "Black Pearl". Najmocniejszego ze wszystkich Volkswagenów up! można poznać po typowych emblematach GTI, widocznych na nadwoziu, jak i we wnętrzu auta.

Z przodu jest to np. czerwona linia zdobiąca krawędź wlotu powietrza osłoniętego kratką ze wzorem plastra miodu. Ponad tą linią znajduje się logo GTI. Z boku nadwozia, nad szerokimi osłonami progów widnieją dwa czarne pasy. Obudowy lusterek zewnętrznych polakierowano na czarny lśniący kolor.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Up! GTI
Volkswagen Up! GTI

W modelu up! GTI zastosowano 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów o nowym wzorze. Potężne koła dobrze wyglądają w nadkolach, ponieważ sportowe zawieszenie auta jest niższe od standardowego o 15 mm.

REKLAMA

Volkswagen Up! GTI
Volkswagen Up! GTI

Z tyłu na dachu pojawił się spojler, który zwiększa docisk tylnej osi do nawierzchni, zapewniając autu jak najlepsze właściwości jezdne. We wnętrzu z model różni się od "cywilnego" za sprawą sportowej kierownicy, dźwigni zmiany biegów z gałką typową dla modeli GTI oraz foteli z tapicerką o legendarnym wzorze "Clark".

Nowego up!-a GTI można już zamawiać, a cena auta wynosi 62 390 złotych.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA