Volkswagen Up! Lite Concept – pali tyle co nic

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe Polo potrafi się zadowolić niewiele ponad trzema litrami paliwa na 100 km, Golf, niecałymi czterema, a Passatowi wystarczy 4,4 litra. Koncept Up! Lite na przejechanie 100 km potrzebuje tylko 2,44 l!

Pojazd rozmiarami zbliżony do Polo napędzany jest zestawem składającym się z silnika TDI, silnika elektrycznego i siedmiobiegowej skrzyni DSG. W połączeniu ze współczynnikiem oporu powietrza (Cd), wynoszącym jedynie 0,237, koncept emituje jedynie 65g CO2 na każdy przejechany kilometr trasy.

W wypracowaniu tak dobrych parametrów pomaga niezwykle niska masa własna pojazdu, wynosząca zaledwie 695 kg. Osiągnięto ją dzięki szerokiemu zastosowaniu aluminium, lekkiej stali i włókna węglowego. Zadbano nawet o takie szczegóły, jak zastąpienie lusterek zewnętrznych dużo mniejszymi, a co za tym idzie korzystniejszymi dla opływu powietrza, kamerami.

Silnike diesla będący jednym ze źródeł napędu ma pojemność 0,8 litra i moc 51 koni mechanicznych. Sprzęgnięty z nim silnik elektryczny ma 10 kilowatów.

Podobno wiele elementów wykorzystanych przy tworzeniu tego pojazdu wykorzystanych będzie w nowym modelu miejskiego auta VW, który ma trafić do sprzedaży już w 2011 roku.

Koncept Up! Lite to kolejny element strategii Volkswagena, który zapowiedział wprowadzanie do oferty świetnych jakościowo i zaawansowanych technicznie produktów, dostępnych cenowo dla przeciętnie majętnych kierowców.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA