Volkswagen - akumulatory made in Germany

Nowa strategia Volkswagena kładąca nacisk na napęd elektryczny, może oznaczać konieczność stworzenia nowej fabryki zajmującej się produkcją akumulatorów.

VW Budd-e
VW BUDD-e

Afera „Dieselgate” mocno nadszarpnęła nie tylko budżet ale też wizerunek Volkswagena. Koncern szuka oszczędności, ale to nie jedyny cel. Obecnie producent zmienia strategię i planuje zostać liderem pod względem produkcji samochodów z napędem elektrycznym.

Volkswagen chce aby do 2025 roku 30 modeli samochodów opuszczających fabrykę z logiem VW na masce była napędzana silnikami elektrycznymi. Wraz z rosnącą liczbą aut z takim rodzajem napędu wzrośnie zapotrzebowanie na akumulatory. Matthias Mueller dyrektor generalny Volkswagen AG mówi nawet o 3 milionach akumulatorów rocznie.

Realizacja tego planu będzie wiązała się z dużymi kosztami. Opłacalne więc dla Volkswagena może być zbudowanie własnej fabryki produkującej akumulatory. Niedługo Volkswagen zaprezentuje swój strategiczny „plan 2025” wnoszący więcej informacji na temat przyszłości koncernu. Póki co kierunek, w którym będzie zmierzał Volkswagen zapowiadają dwa koncepcyjne modele Budd-e i I.D. Concept oraz pokazany w Los Angeles nowy e-Golf.

REKLAMA