REKLAMA

Volkswagen e-up! znów dostępny – znamy ceny

Oferta elektrycznych modeli Volkswagena powiększa się o model, który był już dostępny, ale tymczasowo zniknął z salonów. Mowa o Volkswagenie e-up!, którego znów można zamawiać.

Volkswagen e-up! fot. materiały prasowe
Volkswagen e-up!

Volkswagen e-up!, podobnie zresztą jak wcześniej bliźniacza konstrukcyjnie Skoda Citigo-e iV, był jednym z najtańszych samochodów elektrycznych w Polsce, ale ze względów produkcyjnych oba auta zniknęły z katalogów, mimo stosunkowo dużego zainteresowania nimi. Teraz mały elektryczny Volkswagen wraca i znowu można składać na niego zamówienia – cena bazowa samochodu wynosi 99 490 zł.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Co dostaniemy w zamian? Dzięki elektrycznemu silnikowi o mocy 61 kW (83 KM) bezemisyjny Volkswagen e-up! przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,3 s i można nim podróżować z prędkością maksymalną wynoszącą 130 km/h. Elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna jest wystarczająca do komfortowego użytkowania elektrycznego modelu e-up! podczas dojazdów do miasta również autostradowymi obwodnicami i zapewnia zasięg na jednym ładowaniu akumulatora do 260 km (według WLTP).

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nowy akumulator o pojemności wynoszącej 32,3 kWh stosowany w modelu e-up! można ładować na trzy sposoby:

  • z domowego gniazdka – wówczas czas ładowania od 0 do 100 procent pojemności wynosi 16 godzin,
  • przy pomocy Wallboxa – czas ładowania skraca się do 5,5 godziny,
  • za pomocą szybkiej ładowarki – wtedy czas ładowania od 0 do 80 procent pojemności trwa mniej niż godzinę.

Jak czytamy w informacji prasowej, dzięki seryjnej aplikacji We Connect, przy pomocy smartfona kierowca może kontrolować nie tylko informacje na temat przebiegu każdej trasy (jak prędkość, zużycie i odzysk energii) czy sprawdzić położenie samochodu, ale również zaprogramować godzinę rozpoczęcia i końca ładowania akumulatora oraz czas uruchomienia klimatyzacji, aby schłodzić wnętrze pojazdu przed rozpoczęciem podróży.

Volkswagen e-up! dostępny jest w szerokiej gamie możliwości indywidualizacji wyglądu – do wyboru jest 7 kolorów nadwozia, 2 kolory dachu, 3 rodzaje obręczy kół w rozmiarze 14 i 15 cali, elementy wykończenia tablicy rozdzielczej w dwóch kolorach i 2 wzory tapicerki siedzeń.

Cena Volkswagena e-up! wynosi 99 490 złotych za model w kolorze niebieskim „Teal” lub niebieskim „Teal” z białym dachem. Inne opcje kolorystyczne wymagają dopłaty od 660 zł za lakiery zwykłe do 1700 zł za lakiery metalizowane. Do tego dokupić można pakiet elektryczny, w którym za 2990 zł dostaniemy m.in. gniazdo do szybkiego ładowania CCS.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA