Volkswagen eT! – dostawczak jutra?

Volkswagen eT!
Volkswagen eT!
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagenowi doświadczenia w budowie aut dostawczych odmówić nie można. Niemieccy inżynierowie nie spoczywają na laurach i opracowują nowe rozwiązania, które mogą przydać się ludziom pracy. Ich najnowszy projekt, zwany eT! powstał przy współpracy z niemiecką Pocztą, będącą jednym z największych użytkowników aut dostawczych w tym kraju oraz z Akademią Sztuk Pięknych w Brunszwiku.

Przygotowany przez to zacne grono koncept zasilany jest przez cztery silniki elektryczne, zamontowane w kołach, co pozwoliło na zwiększenie przestrzeni ładunkowej. Z ciekawostek na pokładzie wymienić warto możliwość prowadzenia auta z fotela pasażera, czy automatyczny tryb pracy, w którym samochód jedzie za kurierem od domu do domu, czy podjeżdża do niego na wezwanie. Oczywiście są to rozwiązania, które nie mają szans na wprowadzenie do seryjnej produkcji w najbliższym czasie, ale podpowiadają, jak przyjazne mogą być auta za jakiś czas.

Z rozwiązań bliższych życiu wymienić można elektrycznie odsuwane drzwi boczne, z przednimi po stronie pasażera włącznie, czy daszek, który po otwarciu tylnych drzwi będzie osłaniał kuriera przed deszczem, gdy szuka przesyłki.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA