REKLAMA

Volkswagen kolejną marką nieobecną na Paris Motor Show 2018

Volkswagen będzie dziewiątą marką motoryzacyjną, która odpuści tegoroczny salon samochodowy w Paryżu. To w ostatnich latach częsta praktyka, związana z dużymi kosztami udziału w tego typu imprezach.

Volkswagen I.D. Vizzion (Genewa 2018)
Volkswagen I.D. Vizzion (Genewa 2018)

Salon samochodowy w Paryżu odbędzie się jesienią tego roku. Impreza ta organizowana jest co dwa lata, naprzemiennie z targami motoryzacyjnymi we Frankfurcie. Na tegorocznym Paris Motor Show zabraknie wielu wystawców. Jednym z nich, jak podaje Automotive News, będzie Volkswagen.

Źródłem informacji jest, według tego co piszą zagraniczne media, francuski oddział Volkswagena. Nieobecność marki w halach targowych nie oznacza jednak, że Volkswagen w ogóle nie da o sobie znać, bo równolegle w Paryżu odbywać się mają różnego rodzaju wydarzenia i jazdy testowe.

REKLAMA

Co więcej, podobno Volkswagen rozważa uruchomienie programu własnych eventów z okazji premierowych prezentacji kolejnych modeli, w miejsce debiutów ogłaszanych na dużych targach motoryzacyjnych. Podobnie zaczynają robić inne marki, jak choćby Volvo.

Wycofanie Volkswagena z Paris Motor Show nie oznacza też nieobecności wszystkich marek należących do Grupy VW. W stolicy Francji pojawią się bowiem Audi, Porsche, Seat czy Skoda, choć nie zobaczymy Bentleya i prawdopodobnie Bugatti.

REKLAMA

Przypomnijmy, że oprócz Volkswagena, na salonie samochodowym w Paryżu nie zobaczymy takich marek, jak Ford, Infiniti, Mazda, Mitsubishi, Mini, Nissan, Opel, Subaru, Bentleya czy Volvo. Nie będzie też koncernu FCA - Fiat Chrysler Automobiles. Zabraknie Aston Martina czy Lamborghini, choć obecni będą lokalni dealerzy.

Potwierdzili natomiast swoją obecność przedstawiciele Audi, BMW, Citroena, DS, Renault, Hyundaia, Jaguara, Land Rovera, Kii, Lexusa, Mercedesa, Peugeota, Smarta, Suzuki, Seata, Skody oraz Toyoty.

Tegoroczne targi motoryzacyjne w Paryżu odbędą się w pierwszej połowie października - 2 października zaplanowany jest pierwszy dzień prasowy, natomiast zakończenie imprezy to 14 października.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA