Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Volkswagen kończy przygodę z Dakarem?

Volkswagen, Race Touareg 3, Dakar Volkswagen Race Touareg 3

 

Rajdowe Touaregi wygrały trzy ostatnie imprezy i wygląda na to, że nie ma na nie mocnych. W związku z powyższym i z pracami nad wystawieniem własnego zespołu w WRC, jest wielce prawdopodobne, że koncern przesunie budżet z Dakaru właśnie na rajdy WRC.

To zapewne dobra wiadomość dla teamu X-Raid, który od lat szykuje do Dakaru auta spod znaku BMW i Mini i jest najbliższy pokonania Volkswagena. W styczniu planuje on wystawić do zmagań Mini Countrymana i pod nieobecność Volkswagena ma chyba największe szanse na zgarnięcie zwycięstwa.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ciekaw jestem jak teraz będzie wyglądać rywalizacja w WRC. Jak wiemy VW jak się za coś bierze to zazwyczaj odnosi sukces. Zobaczymy czy poczciwą Polówką uda im się pokonać stare wygi w postaci Citroenów i Fordów. PS. Czekać tylko aż zobaczymy Golfa w WTCC ... .
  ~Samuraj, 2011-06-30 18:34:10
 • avatar
  zgłoś
  Udowadniać nic nie muszą. Może im znudziło się, ale z drugiej strony wygrywanie wciąga. Choć nowe wyzwania jeszcze bardziej wciągają. Polo R WRC oczywiście na początku będzie miało sporo do zrobienia, ale w perspektywie nie jest bez szans. Oczywiście muszą być jeszcze kierowcy. Z funduszami nie mają problemów, reszta do zorganizowania. Tak zaczynali w Dakarze, pewnie w WRC też podobnie, a z jakimi efektami. Większość będzie jednak ciekawa czy pojawi się cywilna wersja Polo R.
  ~gufi, 2011-06-30 18:11:00
 • avatar
  zgłoś
  Team Volkswagena udowodnił, że w Dakarze nie ma na niego mocnych. Czas na nowe wyzwania.
  auto motor i sport, 2011-06-30 12:09:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij