Volkswagen nie wycofa się z Rajdu Dakar

Volkswagen Race Touareg
Volkswagen Race Touareg
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

"Rajd Dakar 2009 bez wątpienia przyczynił się do zwiększenia popularności marki Volkswagen na całym świecie" - wyjaśnił prof. dr Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen AG podczas uroczystości z okazji zwycięstwa. "Udział w tej imprezie to również dobra inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa i dlatego zdecydowaliśmy się startować w Rajdzie Dakar także w 2010 roku."

Załoga Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz (RPA/D) w styczniu tego roku zwyciężył w Rajdzie Dakar, jadąc Race Touaregiem z silnikiem wysokoprężnym TDI o mocy 280 koni mechanicznych. Podczas tego rajdu, rozgrywanego po raz pierwszy w Ameryce Południowej, Volkswagen odniósł podwójne zwycięstwo - na drugiej pozycji znaleźli się Mark Miller i Ralph Pitchford (USA/RPA).

Przygotowania do przyszłorocznego, trwającego dwa tygodnie maratonu rajdowego, którego trasa o długości ponad 9.500 kilometrów prowadzi przez bezdroża Ameryki Południowej, już się rozpoczęły. "Mamy doświadczony zespół, szybkich kierowców i niezawodne samochody, a więc wszystko, czego potrzebujemy, by walczyć w kolejnym Rajdzie Dakar i sięgnąć po zwycięstwo" - powiedział Dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen.

W 2010 roku Rajd Dakar odbędzie się w dniach 2 - 17 stycznia w Argentynie i Chile. Przypomnijmy, że z powodu kryzysu finansowego z udziału w tej imprezie zrezygnowała firma-legenda Dakaru, czyli Mitsubishi.

 

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA