Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volkswagen nie wycofa się z Rajdu Dakar

Volkswagen Race Touareg Volkswagen Race Touareg

"Rajd Dakar 2009 bez wątpienia przyczynił się do zwiększenia popularności marki Volkswagen na całym świecie" - wyjaśnił prof. dr Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen AG podczas uroczystości z okazji zwycięstwa. "Udział w tej imprezie to również dobra inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa i dlatego zdecydowaliśmy się startować w Rajdzie Dakar także w 2010 roku."

Załoga Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz (RPA/D) w styczniu tego roku zwyciężył w Rajdzie Dakar, jadąc Race Touaregiem z silnikiem wysokoprężnym TDI o mocy 280 koni mechanicznych. Podczas tego rajdu, rozgrywanego po raz pierwszy w Ameryce Południowej, Volkswagen odniósł podwójne zwycięstwo - na drugiej pozycji znaleźli się Mark Miller i Ralph Pitchford (USA/RPA).

Przygotowania do przyszłorocznego, trwającego dwa tygodnie maratonu rajdowego, którego trasa o długości ponad 9.500 kilometrów prowadzi przez bezdroża Ameryki Południowej, już się rozpoczęły. "Mamy doświadczony zespół, szybkich kierowców i niezawodne samochody, a więc wszystko, czego potrzebujemy, by walczyć w kolejnym Rajdzie Dakar i sięgnąć po zwycięstwo" - powiedział Dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen.

W 2010 roku Rajd Dakar odbędzie się w dniach 2 - 17 stycznia w Argentynie i Chile. Przypomnijmy, że z powodu kryzysu finansowego z udziału w tej imprezie zrezygnowała firma-legenda Dakaru, czyli Mitsubishi.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 236 790 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To z kim się będą ścigać załogi VW?
  ~Edi, 2009-03-13 08:48:56
 • avatar
  zgłoś
  Rajd Dakar rozgrywany tysiace kilometrow od Dakaru, cos jakby swinka morska.....ani swinka ani morska, he he
  ~vonsippen, 2009-03-11 18:50:32
 • avatar
  zgłoś
  Po tegorocznym podwójnym zwycięstwie, pierwszym triumfie w Dakarze samochodu z silnikiem wysokoprężnym, Volkswagen zapowiedział, że nie wycofa się z tej imprezy i w przyszłym roku także weźmie w niej udział.
  auto motor i sport, 2009-03-11 15:38:07
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij