REKLAMA

Volkswagen otwiera zamówienia na model T-Roc R

Volkswagen T-Roc w wersji R to topowa odmiana kompaktowego SUV-a. Auto jest już dostępne na zamówienie w salonach dealerskich marki.

Volkswagen T-Roc R Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mocny jak prawdziwy samochód sportowy, wszechstronny jak typowy SUV – takimi słowami producent opisuje topową odmianę Volkswagena T-Roca. Dzięki silnikowi o maksymalnej mocy 300 KM ten kompaktowy crossover, opracowany przez dział Volkswagen R, przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h.

Volkswagen T-Roc R – silnik i napęd

Pod maską Volkswagena T-Roca R pracuje czterocylindrowy, turbodoładowany silnik TSI o pojemności dwóch litrów. Jednostka ta generuje maksymalną moc 300 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm, dzięki czemu osiągi T-Roca R są godne auta sportowego.

Napęd Volkswagena T-Roc R jest standardowo przenoszony przez 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnię automatyczną. W utrzymaniu jak najlepszej trakcji i wykorzystaniu potencjału jednostki napędowej pomaga napęd na cztery koła 4MOTION.

Jak wspomnieliśmy wyżej, na przyspieszenie od 0 do „setki” model T-Roc R potrzebuje zaledwie 4,8 sekundy, a maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Opanowanie dużej mocy i zapewnienie bezpieczeństwa zapewnia sportowo zestrojone zawieszenie i precyzyjny układ kierowniczy, a także układ hamulcowy z 17-calowymi tarczami hamulcowymi z przodu.

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - jak z kosztami eksploatacji?

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen T-Roc R Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc R

Volkswagen T-Roc R – cena i wyposażenie

Nowy Volkswagen T-Roc R jest w Polsce wyceniony na kwotę od 171 790 zł, ale obecnie importer wprowadził ofertę promocyjną, w ramach której T-Roc R jest tańszy o 4 tys. złotych i kosztuje od 167 790 zł.

Topowy model już w podstawowej wersji ma bardzo bogate wyposażenie. Co dostaniemy w tej cenie? Sportowy styl T-Roca R podkreślają liczne detale na zewnątrz i w kabinie. Osłonę chłodnicy zdobi srebrna, wykonana z anodowanego aluminium listwa, która biegnie przez całą szerokość auta.

Typowy dla wersji „R” jest przedni zderzak lakierowany w kolorze nadwozia. W jego zewnętrznych częściach zintegrowano pionowe światła do jazdy dziennej. W górnej części zderzaka z tyłu umieszczono atrapy wylotów powietrza, a u dołu – dyfuzor w kontrastowym kolorze.

Zobacz także: nowe SUV-y Volkswagena - nadchodzące premiery

REKLAMA

Volkswagen T-Roc R Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc R

Układ wydechowy z podwójnymi końcówkami po obydwu stronach auta jest charakterystyczny dla modelu „R”. Za dopłatą T-Roca R można wyposażyć w lżejszy o 7 kg układ wydechowy „R Performance”, z końcowymi tłumikami z tytanu. T-Roc R seryjnie jest wyposażony w 18-calowe obręcze kół „Spielberg” wykonane z lekkich stopów.

Opcjonalnie dostępne są także 19-calowe, matowe obręcze kół „Pretoria Dark Graphite” w kolorze ciemnego grafitu.

Wybrane elementy wyposażenia seryjnego:

 • pakiet systemów bezpieczeństwa
 • napęd na cztery koła 4MOTION
 • 7-biegowa przekładnia DSG
 • progresywny układ kierowniczy
 • sportowo zestrojone zawieszenie
 • profil jazdy „Race”
 • kontrola startu „Launch control”
 • 18-calowe obręcze kół „Spielberg” z lekkich stopów
 • 17-calowe tarcze hamulcowe z przodu
 • Wybrane elementy wyposażenia dodatkowego:
 • układ wydechowy „R Performance”
 • 19-calowe obręcze kół „Pretoria Dark Graphite” z lekkich stopów,
  w kolorze ciemnego grafitu
 • matowe elementy wykończenia wnętrza w kolorze Lapiz Blue
 • zawieszenie o regulowanej sile tłumienia DCC
 • system audio firmy „Beats”

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA