REKLAMA

Volkswagen pokaże nowego pick-upa

Na salonie samochodowym w Sao Paulo Volkswagen zaprezentuje nowy model, którym będzie praktyczny pick-up.

Volkswagen pick-up Materiały prasowe
Volkswagen pick-up, fot. Volkswagen
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Sao Paulo startuje już dziś. Volkswagen planuje zaprezentować tam model, jakiego nie ma jeszcze w ofercie. Chodzi o praktycznego pick-upa o rozmiarach mniejszych niż oferowany obecnie Volkswagen Amarok.

Co wiemy o tym samochodzie? Póki co niewiele, oprócz tego, że jego konstrukcja oparta będzie na modułowej platformie podłogowej MQB, podobnie jak choćby Volkswagen Tiguan. Z kolei wymiarami uplasuje się poniżej modelu Amarok.

Zapowiadany na brazylijski autosalon pick-up Volkswagena będzie póki co wersją studyjną. Jak mówi o nim producent, pojazd ma łączyć cechy nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie SUV-a z praktycznością pick-upa.

REKLAMA

REKLAMA

Co więcej, auto przeznaczone jest głównie do użytku miejskiego, a do jego niewątpliwych zalet należeć będzie modułowa przestrzeń ładunkowa. Można ją będzie w kilku prostych krokach znacząco wydłużyć za sprawą rozkładanych paneli z tyłu podwójnej kabiny.

Światowa premiera modelu studyjnego z napędem na cztery koła rozpocznie jednocześnie odliczanie do zapowiadanej już premiery wersji seryjnej. Model ten wejdzie na rynek brazylijski, gdzie pick-upy cieszą się dużym zainteresowaniem, w niedalekiej przyszłości, jedynie z kilkoma drobnymi zmianami.

Samochód zostanie wprowadzony początkowo na rynku południowoamerykańskim. Zainteresowanie autem tej wielkości jest jednak tak duże, że pojazd mógłby okazać się odpowiedni także w innych regionach świata. A skoro producent wspomina o tym już w krótkiej informacji prasowej, zapowiadającej debiut konceptu, to coś w tym musi być.

Zobacz także: Volkswagen T-Cross oficjalnie zaprezentowany

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA