Volkswagen pracuje nad rozwiązaniami w kwestii diesli EA 189

Wiemy już, że po świecie jeździ 11 mln samochodów z grupy VW z silnikami EA 189. Wszystkie będą musiały zjawić się niedługo w serwisie.

Logo VW
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Afera w VW trwa już od prawie dwóch tygodni i codziennie pojawiają się nowe informacje. Teraz marka z Wolfsburga pracuje nad dwoma rozwiązaniami problemu dla 11 mln samochodów z silnikami EA 189. Wybrana opcja będzie dobierana w zależności od tego, jaki samochód ma zainstalowany system kontroli spalin.

REKLAMA

EPA podaje, że samochody z lat 2009-2014 będą wymagały więcej czasu na naprawę. W tamtych jednostkach zainstalowano tzw. "pochłaniacze tlenku azotu", umieszczone w wydechu. Następnie, w 2012, w tych samych jednostkach VW wprowadził zmianę i zaczął instalować bardziej skomplikowany system o nazwie Selective Catalytic Reduction, który wtryskiwał ciekły roztwór mocznika do układu wydechowego w celu zredukowania ilości tlenki azotu.

W zależności od rodzaju systemu oczyszczania spalin zostanie dobrane nowe oprogramowanie, nad którym VW teraz pracuje. Niektórzy twierdzą, że nowy program może mieć negatywny skutek dla osiągów silnika oraz spalania.

W tym miesiącu mamy poznać plan niemieckiej marki na naprawę prawie 11 mln aut nie tylko VW, ale też Skody, Seata i Audi.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA