Volkswagen rewitalizuje las

Volkswagen kontynuuje nasadzenia drzew w polskich lasach. Ten zapoczątkowany w 2021 roku projekt pozwoli skompensować ślad węglowy spalinowych samochodów testowych z parku dziennikarskiego. W tym roku nowe drzewka pojawiły się w Siewierzu, Zubrzycy Dolnej i Bukowsku. W lasach w pobliżu tych miejscowości przybędzie blisko 40 tys. nowych drzew.

Volkswagen materiały prasowe
Volkswagen
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Projekt związany z nasadzeniami drzew to jeden z elementów strategii Volkswagena - Way To Zero, której celem jest konsekwentne zmniejszanie emisji CO2, a do 2050 roku firma chce być całkowicie neutralna dla środowiska.

Lasy Wspólnoty Leśno-Gruntowej (WLG) w Siewierzu położone są nieopodal lotniska Pyrzowice, na piaszczystych gruntach. Są więc osłabione, a dodatkowo atakowane przez szkodniki. Ponadto teren dotknięty został szkodami spowodowanymi silnymi wiatrami, uszkodzeniom uległo ok 8,5 ha lasu, ponad 3 razy więcej niż w poprzednich latach. Po uprzątnięciu wiatrołomów i zniszczonych przez szkodniki drzew oraz przygotowaniu gruntu nasadzono w kwietniu 20 tys. sosen, brzóz, buków i olch na obszarze 2,5 ha. W tym roku prace są kontynuowane w okresie wrzesień-listopad, na ok. 2 ha zostanie zasadzonych ok. 16 000 drzew, które zostaną zabezpieczone przed szkodami, powodowanymi przez zwierzęta” – mówią Tadeusz Adamski, wiceprzewodniczący WLG w Siewierzu i Janusz Kleszcz, leśniczy.

Lokalizacje, które w tym roku wspólnie zalesiamy, nie zostały wybrane przypadkowo. To element naszego długofalowego projektu, w ramach którego kompensujemy emisję CO2 samochodów z parku prasowego wyposażonych w konwencjonalne silniki. Siewierz, Zubrzyca Dolna i Bukowsko zostały wyselekcjonowane wspólnie z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych - razem możemy zdziałać bardzo wiele. Cieszę się, że marka Volkswagen dokłada cegiełkę do poprawy bilansu emisji CO2, a nasz projekt idealnie wpisuje się w strategię całego koncernu” – mówi Hubert Niedzielski, kierownik ds. PR marki Volkswagen.

Musimy przyznać, że jest to znakomity pomysł. Każdy pretekst dla sadzenia nowych drzew jest godny pochwały, a jeśli jest zgodny w polityką firmy, w tym wypadku Volkswagena, który zmierza do neutralności węglowej, można się tylko cieszyć. 

REKLAMA