Volkswagen rezygnuje z WRC

Władze koncernu z Wolfsburga podjęły dziś rano decyzję, która z pewnością zasmuci wszystkich fanów motorsportu. Volkswagen wraz z końcem sezonu 2016 rezygnuje  z dalszych startów w WRC.

Volkswagen Polo R WRC Volkswagen
Volkswagen Polo R WRC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zagraniczne źródła donoszą, że decyzja zapadła dziś o poranku w siedzibie koncernu, ale koncern VW nie odniósł się jeszcze co do tych rewelacji. Prawdopodobnie ma to związek z aferą Dieselgate, która wybuchła ponad rok temu.

Od tamtego czasu niemiecki koncern stracił sporo pieniędzy i w następnych miesiącach czeka go jeszcze mocniejsze zaciskanie pasa. Opuszczenie startów WRC z pewnością pozwoliłoby zaoszczędzić sporo pieniędzy.

W sezonie 2017 ni zobaczymy zatem rajdówki wystawionej przez fabryczny zespół Volkswagena. Mimo tego od jakiegoś czasu docierały głosy o pracach rozwojowych nad modelem Polo R, przygotowywanym właśnie na kolejny sezon. Ostatnią okazją, by zobaczyć Volkswagena na oesach będzie Rajd Australii, który odbędzie się w listopadzie.

Niemiecki koncern nie zamierza przekazywać samochodu rajdowego w ręce prywatnego zespołu, zatem skończy się czteroletnia dominacja koncernu VW w rajdach WRC. W tym czasie Sebastian Ogier zdobył dla niemieckiego koncernu cztery tytuły mistrza świata.

Wraz z nim Jari-Matti Latvala i Andreas Mikkelsen zostaną bezrobotni po zakończeniu sezonu. Niewykluczone, że z tego faktu skorzysta jeden z konkurencyjnych zespołów. Przez okres pracy w teamie VW wygrali 41 rajdów na 51 możliwych.

Niektóre źródła donoszą, że Volkswagen pozostawi ok. 200 pracowników na etatach i zamierza skupić się teraz na promowaniu bardziej ekologicznych sportów. Dołączy do Audi, z którym razem będą pracować nad startami w Formule E. Niewykluczone, że samochód Volkswagena pojawi się także w elektrycznym rallycrossie.

W przyszłym sezonie WRC zobaczymy cztery zespoły: M-Sport, Hyundai, Citroen oraz Toyota.

REKLAMA