Volkswagen wprowadza na rynek wallboxa

Od 2020 roku będzie można kupić ładowarkę ID.Charger, czyli tzw. wallboxa - w podstawowej wersji kosztuje 1729 zł, a w najbogatszej ma wbudowany licznik energii i może się łączyć z innymi urządzeniami cyfrowymi.

Volkswagen materiały prasowe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

 

REKLAMA

Volkswagen nie skupia się tylko na tworzeniu nowych modeli elektrycznych, lecz rozwój elektromobilności traktuje kompleksowo. By kierowcy mogli wygodnie korzystać ze swoich aut, wprowadza na rynek urządzenie do szybkiego ładowania akumulatorów energią elektryczną o mocy do 11 kW. To oznacza, że ładowanie trwa prawie pięć razy krócej niż z domowego gniazda, np. Volkswagena ID.3 z akumulatorami o pojemności 58 kWh ładuje się sześć godzin. ID.Charger wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości – na początku sprzedaży będzie kosztował 1729 zł (wersja podstawowa). ID.Charger będzie dostępny w trzech wersjach, różniących się zakresem funkcji cyfrowych (ID.Charger, ID.Charger Connect i ID.Charger Pro). Wszystkie będzie można zamówić na początku 2020 roku przez internet albo u dealerów Volkswagena. Przed zakupem klienci będą mogli wstępnie sprawdzić online, czy w ich domu da się zainstalować ładowarkę. Na życzenie Volkswagen może również podjąć się fachowej instalacji i rozruchu urządzenia.

 

Volkswagenmateriały prasowe
Ładowanie wallboxem może trwać prawie pięć razy krócej niż z domowego gniazda

REKLAMA

REKLAMA

ID.Charger

Ładowarka w podstawowej wersji jest niedroga - kosztuje 1729 zł. Łatwa obsługa, zamontowany na stałe przewód z wtyczką typu 2 oraz możliwość ładowania energią elektryczną o mocy 7,4 kW (przyłącze jednofazowe) lub 11 kW (przyłącze trójfazowe) sprawiają, że zasilanie akumulatora w domu jest bardzo wygodne. Nowoczesny design wallboxa bardzo dobrze pasuje do nowego ID.3. Poza tym ładowarka jest trwała i bezpieczna w użytkowaniu, a jej instalacja prosta i niedroga.

ID.Charger Connect

Inteligentna ładowarka ID.Charger Connect ma funkcje cyfrowe. Można ją połączyć z domową siecią i ze smartfonem bezprzewodową siecią wi-fi. Opcją dodatkową jest połączenie za pośrednictwem transmisji danych (z prędkością LTE). Dzięki temu można zachować stałą kontrolę nad urządzeniem i nad ładowaniem oraz korzystać z praktycznych funkcji, jak obsługa za pomocą aplikacji, zdalna diagnostyka urządzenia, kontrola dostępu przy użyciu karty do ładowania, czy regularna aktualizacja oprogramowania. Cena ID.Charger Connect w chwili wprowadzenia na rynek wyniesie 2599 zł.

 

Volkswagenmateriały prasowe
Nowoczesny design wallboxa bardzo dobrze pasuje do nowego ID.3

REKLAMA

ID.Charger Pro

Charger Pro jest topową wersją urządzenia i oprócz funkcji cyfrowych oraz seryjnego modułu LTE ma wbudowany licznik energii rejestrujący jej zużycie z dokładnością do jednej kilowatogodziny. Dzięki temu można jeszcze lepiej kontrolować pobór energii i w prosty sposób rozliczać rachunki np. za ładowanie akumulatora w aucie służbowym. ID.Charger Pro wejdzie do sprzedaży z ceną od 3669 zł. Koszt transmisji danych LTE przez cały czas użytkowania wallboxa został zawarty w jego cenie.

Pełna oferta wallboxów oferowanych przez Volkswagena oraz kompleksowe informacje dotyczące instalacji urządzeń znajdą się na poświęconej im stronie internetowej – jej uruchomienie planowane jest na początek 2020 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA