REKLAMA

Volkswagen wyprodukował ponad 6 mln aut w 2017 roku

Rok 2017 był dla Volkswagena bardzo udany. Niemiecka marka wyprodukowała ponad sześć milionów samochodów, ustanawiając nowy rekord.

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Wynik przeszło 6 mln wyprodukowanych egzemplarzy Volkswagen zawdzięcza między innymi największej w historii ofensywie nowych modeli.

Wśród debiutujących aut znalazły się kompaktowy SUV T-Roc, Polo szóstej generacji, elegancki Arteon czy potężny SUV Atlas. Z kolei do najpopularniejszych modeli marki należą Volkswageny Jetta, Golf, Santana, Passat i Polo.

Volkswagen produkuje swoje samochody w ponad 50 fabrykach w 14 krajach. Od chwili rozpoczęcia produkcji Garbusa Typ 1 już 72 lata temu, z taśm zjechało ponad 150 milionów aut Volkswagena. Dzisiaj marka ma w ofercie na całym świecie ponad 60 modeli. 

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo

Zeszłoroczny rekord sprzedaży Volkswagen zawdzięcza stałej popularności takich modeli, jak Jetta, Golf, Santana, Passat i Polo, coraz większemu zainteresowaniu Tiguanem, a także modelom, które właśnie weszły do sprzedaży, jak nowe Polo, Arteon i T-Roc.

W ramach ogłoszonej niedawno strategii TRANSFORM 2025+ Volkswagen będzie zwiększać liczbę oferowanych modeli. W samym 2017 roku niemiecka marka wprowadziła na świecie do sprzedaży ponad 10 nowości.

W najbliższych latach cała gama zostanie odnowiona i rozszerzona w najważniejszych segmentach, jak SUV-y i pojazdy elektryczne. W pierwszej fazie ofensywy produktowej wzrośnie liczba oferowanych aut typu SUV. Do 2019 roku Volkswagen będzie sprzedawał na świecie 19 modeli tego rodzaju, ich udział w gamie marki wyniesie 40 procent.

REKLAMA

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan

W drugiej fazie, od 2020 roku, Volkswagen zacznie wprowadzać do sprzedaży modele należące do rodziny pojazdów z napędem wyłącznie elektrycznym, które zostaną skonstruowane w oparciu o nowe podzespoły, przeznaczone specjalnie do produkcji tego typu aut.

Przyszłością marki ma być rodzina modeli I.D. W jej ramach zadebiutują I.D., I.D. Crozz oraz I.D. Buzz. Te trzy auta od 2020 roku będą pojawiać się na rynku w krótkich odstępach czasu, jako pierwsze z całej serii samochodów elektrycznych przeznaczonych do sprzedaży na wszystkich rynkach świata. Do 2025 roku po drogach ma jeździć milion elektrycznych Volkswagenów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA