REKLAMA

Volkswagen wznawia produkcję w Polsce. Zobacz zdjęcia

Po pięciu tygodniach przestoju dziś o 6 rano ruszyła produkcja samochodów w zakładach Volkswagen Poznań. Mamy pierwsze zdjęcia z uruchomienia fabryki.

Fabryka Volkswagen Poznań po rozruchu Fabryka Volkswagen Poznań po rozruchu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zgodnie z tym, co pisaliśmy w piątek, publikując niecodzienne zdjęcia z opustoszałych hal zakładów Volkswagen Poznań, dziś 27 kwietnia ruszyła produkcja samochodów niemieckiej marki w Polsce. Przestój trwał pięć tygodni, a spowodowany był pandemią koronawirusa i wstrzymaniem dostaw podzespołów, a także spadkiem popytu, ponownie z linii produkcyjnych Volkswagen Poznań zjeżdżać będą modele Caddy, Transporter i Crafter.

Zatrzymanie produkcji nastąpiło dokładnie 19 marca i pierwotnie miało trwać dwa tygodnie, a później przedłużone było do 10 kwietnia, po Świętach Wielkanocnych. Ostatecznie pracownicy wrócili do hal 27 kwietnia, na razie w niepełnym wymiarze.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Warto dodać, że Volkswagen Poznań to dziś największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający w czterech zakładach ponad 11 tys.osób. Taśmy produkcyjne zakładów zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni opuszcza każdego dnia 1170 nowych samochodów dostawczych, modeli Caddy, Transporter, Crafter oraz samochodów marki MAN TGE, w tym także samochody elektryczne. W 2019 roku zakłady opuściło łącznie 266 127 samochodów dostawczych.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Rusza produkcja w Volkswagen Poznań

Jak dowiadujemy się od rzeczniczki prasowej Volkswagen Poznań, Patrycji Kasprzyk, rozruch produkcji następuje stopniowo, a produkcja zacznie się od jednej zmiany. Także organizacja czasu pracy oraz tempo pracy linii produkcyjnych zostało dostosowane do nowych warunków.

Do zakładów, po przerwie produkcyjnej wywołanej epidemią koronawirusa, powróciło około 25 proc. pracowników, z załogi liczącej 11 tys. pracowników. Wdrożony przez przedsiębiorstwo katalog środków zaradczych ma zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

W pierwszym etapie produkcja w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni odbywa się w niepełnym wymiarze. Mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników i konieczność zachowania minimalnych odstępów pomiędzy pracownikami tempo pracy linii produkcyjnych zostało spowolnione, a liczba produkowanych aut dostosowana do nowych warunków.

Zobacz także:

W Poznaniu, w pierwszej fazie stopniowego wznowienia produkcji, powstawać będzie każdego dnia łącznie 150 samochodów – Caddy i T6.1, we Wrześni natomiast cel to 70 egzemplarzy modeli Crafter i MAN TGE.

Równolegle z zakładami w Polsce, produkcja uruchomiona zostaje także w zakładzie w Hanowerze, w Niemczech. Natomiast produkcja komponentów, w tym także w poznańskiej odlewni, rozpoczęła się już 14 kwietnia.

Dodajmy, że zgodnie z ustaleniami między przedstawicielami pracowników i pracodawcy, podczas wstrzymania produkcji pracownicy, a także w następnych tygodniach rozruchu, cała załoga otrzymuje 100 proc. wynagrodzenia.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA