REKLAMA

Volkswageny Lavida i CC debiutują w Pekinie

Volkswagen kontynuuje swoją ofensywę nowych modeli i technologii na swoim najważniejszym rynku, czyli w Chinach. W samym tylko 2018 roku marka zaprezentuje tam dziewięć nowych modeli.

Volkswagen Lavida
Volkswagen Lavida
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na targach "Auto China 2018" w Pekinie swoją premierę mają modele Lavida nowej generacji – najpopularniejsza kompaktowa limuzyna na tamtejszym rynku – oraz nowy Volkswagen CC, czyli produkowana w Chinach wersja Arteona.

Volkswagen sprzedał w 2017 roku w Chinach prawie 3,2 miliona samochodów i jest najpopularniejszą marką w tym kraju. Rok 2018 zapowiada się równie obiecująco – w pierwszym kwartale sprzedano ponad 750 tys. samochodów, czyli o 8,6 procenta więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Podczas targów "Auto China 2018" w Pekinie, największej imprezy tej branży w kraju, główny nacisk położono na prezentację limuzyn, które niezmiennie są bardzo popularne na chińskim rynku. Od lat bestsellerem jest tu Volkswagen Lavida – na zakup tego kompaktowego auta w samym 2017 roku zdecydowało się 450 tys. klientów.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Lavida
Volkswagen Lavida

Model nowej generacji ma znacznie większe wnętrze. Nowa Lavida została opracowana w oparciu o modułową platformę MQB koncernu Volkswagen i ma wszystkie zalety, które niesie ze sobą tego rodzaju konstrukcja. 

Premierę w Pekinie świętuje również nowy Volkswagen CC, czyli produkowana w Chinach wersja Arteona. Ten popularny w Europie model ma elegancką sylwetkę typu coupé, zapewnia bardzo dużo miejsca w środku oraz wyróżnia się wysokim komfortem. To cechy, które chińscy klienci szczególnie mocno cenią.

REKLAMA

Volkswagen Lavida
Volkswagen Lavida

Również w Pekinie zaprezentowano przed paroma tygodniami nowego Touarega, a teraz model można po raz pierwszy oglądać na targach w Chinach. Klasa aut typu SUV stanowi dzisiaj w Chinach 44 procent rynku i nadal rośnie.

Oprócz nowego Touarega jeszcze w 2018 roku na chińskim rynku pojawią się kolejne modele. Będzie wśród nich chińska wersja T-Roca, która miała w Pekinie swoją targową premierę. Nowy model zostanie wprowadzony na tutejszy rynek w trzecim kwartale 2018 roku, a od swojego europejskiego odpowiednika różni się między innymi większym rozstawem osi.

Jak będą wyglądały samochody w bliższej i dalszej przyszłości Volkswagen pokazuje z kolei w Pekinie na przykładzie studyjnego modelu I.D. VIZZION. Limuzyna ta będzie w przyszłości najbardziej ekskluzywnym autem z rodziny elektrycznych modeli I.D. i zostanie wprowadzona do sprzedaży najpóźniej w 2022 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA