REKLAMA

Voltswagen zamiast Volkswagen – marka zmienia nazwę w USA?

Volkswagen ogłosił, że począwszy od maja Volkswagen of America nazywać się będzie Voltswagen of America, dla podkreślenia elektrycznej transformacji marki. Najprawdopodobniej był to żart na prima aprilis, który wypłynął przed czasem.

Voltswagen - nowa nazwa w USA fot. materiały prasowe
Voltswagen - nowa nazwa w USA

Volkswagen of America usunął ze swojej oficjalnej strony informację o tym, że na tamtejszym rynku, już od maja tego roku, niemiecka marka zmieni nazwę z Volkswagena na Voltswagena.

Komunikat o zmianie nazwy zbiegł się w czasie z uruchomieniem w USA zamówień na elektryczny model ID.4. Dziś władze Volkswagena potwierdzają, że była to tylko akcja marketingowa, mająca skłonić klientów VW do rozmowy o elektrycznym ID.4.

Trzeba przyznać, że bardzo dobry pomysł, ale na żart primaaprilisowy, a nie oficjalny komunikat.  

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Wróćmy na moment do samego żartu, zakładając, że to jednak prawda. Z jednej strony zmiana jednej litery niewiele zmieniałaby w brzmieniu nazwy (nawiasem mówiąc, w Polsce zmieniłaby jeszcze mniej, bo nie brakuje u nas tych, co mówią „wolcwagen”, zamiast „folkswagen”), a z drugiej idealnie nadaje się do oznaczenia producenta samochodów elektrycznych. Volts, wolty, prąd. Pasuje idealnie.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Jak przeczytaliśmy w komunikacie Volkswagen of America, emblemat z nazwą Voltswagen miał znaleźć się na wszystkich elektrycznych pojazdach marki, podczas gdy obecne wciąż w gamie producenta samochody z silnikami spalinowymi miały zachować logo VW, a to już spore zamieszanie jak na markę, która ceni sobie przejrzystość oferty. Dodatkowo, w przypadku spalinowych aut logo VW miało być prezentowane na granatowym tle, podczas gdy dla aut elektrycznych przygotowano tło jasnoniebieskie.

Zmiana nazwy to nie tylko emblematy na samochodach, bo Volkswagen of America czekać miał poważny rebranding. Już niebawem miała rozpocząć się ma wielka akcja zmiany oznaczeń salonów dealerskich oraz dokumentów. Co ważne jednak, Voltswagen of America miał działać nadal w strukturach Volkswagen Group of America, jako że Grupa Volkswagena, w tym europejskie oddziały, miały pozostać przy oryginalnej nazwie Volkswagen. Bardzo dobry żart, ale chyba nie wszyscy mają tyle dystansu do życia, by śmiać się z niego przed 1 kwietnia. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA