Volvo C30 – kolejny elektryk

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy elektryczny concept na bazie tego modelu prezentowaliśmy w sierpniu. Od tego czasu wiele się zmieniło. Według Volvo, największymi wyzwaniami jakie stoją przed autami elektrycznymi są pojemność akumulatorów i bezpieczeństwo użytkowników. Dążono do tego, by elektryczne C30 nie straciło walorów wersji napędzanej "zwykłymi" paliwami i było po prostu wygodnym autem do codziennego użytkowania.

Maksymalna moc jednostki elektrycznej Volvo to 111 koni mechanicznych. I jako, ze to silnik elektryczny, cała jest dostępna od dotknięcia pedału gazu. Przyspieszenia od 0 do 100 km/h trwa 10,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 130 km/h. Zasięg tego pojazdu to 150 kilometrów. Parametry auta są zbliżone do parametrów prezentowanego wczoraj konceptu ActiveE BMW.

Według Volvo, ważące 380 kg litowo-jonowe akumulatory modą być w 8 godzin w pełni naładowane przy wykorzystaniu domowego gniazdka elektrycznego.

Volvo buduje teraz flotę 50 egzemplarzy, które zostaną przekazane wybranym użytkownikom. Producent ma nadzieję poznać zachowania klientów przy kontaktach z cichym silnikiem elektrycznym, innymi urządzeniami pokładowymi i generalnie ich odczucia podczas prowadzenia tego nowatorskiego pojazdu.


zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA