[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.0

Volvo FL Electric - elektryczna ciężarówka

Volvo Trucks przedstawia swój pierwszy w pełni elektryczny samochód ciężarowy Volvo FL Electric. Produkcja seryjna i sprzedaż nowego modelu w Europie rozpocznie się w przyszłym roku.

Volvo FL Electric Volvo FL Electric

Wprowadzając swoją pierwszą elektryczną ciężarówkę na rynek, Volvo Trucks wysuwa się na prowadzenie jeśli chodzi o zelektryfikowany transport ładunków w mieście. Konkurencyjna Tesla Semi pojawić się ma dopiero w przyszłym roku, o ile nie dojdzie do opóźnień, jak w przypadku Modelu 3.

- Z ogromną dumą prezentujemy pierwszy z serii napędzanych w pełni elektrycznie samochodów ciężarowych Volvo, gotowy do regularnej eksploatacji. Tym samym miastom, których ambicją jest zrównoważony rozwój, umożliwiamy wykorzystanie zalet zelektryfikowanego transportu - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Napędzany elektrycznie samochód ciężarowy o zerowej emisji spalin może być użytkowany wewnątrz budynków magazynowych i w tzw. zielonych strefach. Z kolei niski poziom hałasu daje możliwość zwiększenia liczby operacji transportowych w nocy, co skutkuje odciążeniem infrastruktury drogowej w ciągu dnia.

REKLAMA

REKLAMA

Volvo FL Electric Volvo FL Electric

Zainteresowanie elektrycznymi samochodami ciężarowymi jest duże. Wielu potencjalnych klientów pyta o możliwości, jakie zapewnia ta nowa technologia oraz o to, jaki może być jej wpływ na ich działalność.

Od 2010 r. siostrzana firma - Volvo Buses - sprzedała ponad 4000 zelektryfikowanych autobusów. Zastosowana w Volvo FL Electric technologia napędu jest więc owocem sporego doświadczenia marki w tej dziedzinie.

REKLAMA

Volvo FL Electric Volvo FL Electric

Pierwsze samochody ciężarowe z serii Volvo FL Electric właśnie wchodzą do regularnej eksploatacji w Goeteborgu, rodzinnym mieście Volvo Trucks. Oznacza to, że Volvo Trucks wyprzedziło Teslę, która swoją ciężarówkę Tesla Semi zapowiedziała na przyszły rok. Sądząc jednak po obecnych problemach z dostawami Modelu 3, premiera Tesli Semi może się znacznie opóźnić.

Co wiemy o Volvo FL Electric? Napędzany wyłącznie elektrycznie samochód ciężarowy ma maksymalną dopuszczalną masę całkowitą 16 ton. Układ napędowy to silnik elektryczny o mocy maksymalnej 185 kW.

Maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego to 425 Nm. Z kolei maksymalny moment obrotowy na wyjściu z przekładni głównej sięga 16 000 Nm. Przypomnijmy, że Tesla chwaliła się, że jej pojazd dysponuje 10 000 Nm.

Zasięg pojazdu to 300 km. Czas ładowania akumulatorów od zera do maksimum, przy ładowaniu szybkim trwa 1-2 godziny (ładowanie prądem stałym), a ładowanie nocne do 10 godzin (ładowanie prądem przemiennym).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij