[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volvo S60 Polestar TC1 - diabeł mieszka w Szwecji

Volvo zbroi się do kolejnego sezonu startów w serii WTCC. Zespół Polestar Cyan Racing pokazał samochód, którym w 2017 roku powalczy w mistrzostwach FIA World Touring Car Championship.

Volvo S60 Polestar TC1

Samochody wyścigowe to dzieła sztuki inżynieryjnej. Niestety sport motorowy to bardzo drogie przedsięwzięcie i praktycznie zawsze te wspaniałe maszyny są oklejane nazwami sponsorów. O ile zdarza się, że auto wyścigowe nawet z naklejkami od firm wspierających może być ponadczasowe, to takich przykładów jest niestety niewiele.

Volvo S60 Polstar T1 szykowane na przyszły sezon w WTCC bez malowania i oklejenia naklejkami sponsorów wygląda niczym auto batmana. Chcielibyśmy, aby w takiej niezmienionej formie samochód wyjechał na tor. Niestety to nie jest realne. Na szczęście przez moment możemy podziwiać surowy twór inżynierów ze Szwecji. Diabelsko wyglądające auto zostanie poddane kolejnym testom, a za kierownicą zasiądą fabryczni kierowcy - Robert Dahlgren oraz Thed Björk.

REKLAMA

 Volvo S60 Polestar TC1

Zespół Polstar Cyan Racin postawił sobie konkretne cele na starty w WTCC. Pierwszy sezon miał być okresem zbierania doświadczenia i rozwijania samochodu. W 2017 roku plan Szwedów zakłada wygrywanie wyścigów, a w sezonie 2018 celem jest tytuł mistrzowski.

Szwedzi z Polestar stworzyli również drogową bestię o nazwie Volvo S60 Polestar. Auto napędzane było przez 350-konny silnik benzynowy o pojemności 3 litrów. Rzędowa "szóstka" bitrubo została w tym roku zastąpiona przez czterocylindrową jednostkę 2.0, którą wspiera turbosprężarka i kompresor. Moc wzrosła do 367 KM. Wyścigowe Volvo S60 Polestar TC1 posiada czterocylindrowy motor z rodziny Drive-E, który został podkręcony do ok. 400 KM.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 180 100 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij