Volvo S60 Polestar TC1 - diabeł mieszka w Szwecji

Volvo zbroi się do kolejnego sezonu startów w serii WTCC. Zespół Polestar Cyan Racing pokazał samochód, którym w 2017 roku powalczy w mistrzostwach FIA World Touring Car Championship.

Volvo S60 Polestar TC1
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 190 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Samochody wyścigowe to dzieła sztuki inżynieryjnej. Niestety sport motorowy to bardzo drogie przedsięwzięcie i praktycznie zawsze te wspaniałe maszyny są oklejane nazwami sponsorów. O ile zdarza się, że auto wyścigowe nawet z naklejkami od firm wspierających może być ponadczasowe, to takich przykładów jest niestety niewiele.

Volvo S60 Polstar T1 szykowane na przyszły sezon w WTCC bez malowania i oklejenia naklejkami sponsorów wygląda niczym auto batmana. Chcielibyśmy, aby w takiej niezmienionej formie samochód wyjechał na tor. Niestety to nie jest realne. Na szczęście przez moment możemy podziwiać surowy twór inżynierów ze Szwecji. Diabelsko wyglądające auto zostanie poddane kolejnym testom, a za kierownicą zasiądą fabryczni kierowcy - Robert Dahlgren oraz Thed Björk.

 

Volvo S60 Polestar TC1

Zespół Polstar Cyan Racin postawił sobie konkretne cele na starty w WTCC. Pierwszy sezon miał być okresem zbierania doświadczenia i rozwijania samochodu. W 2017 roku plan Szwedów zakłada wygrywanie wyścigów, a w sezonie 2018 celem jest tytuł mistrzowski.

Szwedzi z Polestar stworzyli również drogową bestię o nazwie Volvo S60 Polestar. Auto napędzane było przez 350-konny silnik benzynowy o pojemności 3 litrów. Rzędowa "szóstka" bitrubo została w tym roku zastąpiona przez czterocylindrową jednostkę 2.0, którą wspiera turbosprężarka i kompresor. Moc wzrosła do 367 KM. Wyścigowe Volvo S60 Polestar TC1 posiada czterocylindrowy motor z rodziny Drive-E, który został podkręcony do ok. 400 KM.

Zobacz także:
REKLAMA