Volvo S60 Polestar: gwiazda polarna zaświeci tylko w Australii?

Oto super-szybkie Volvo, które wieje mocą i skandynawskim chłodem – chętni na niego będą się jednak musieli uzbroić w cierpliwość.

Volvo S60 Polestar
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 190 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Specjalne, najszybsze Volvo S60, napędzane jest przez 3-litrowy silnik T6, który rozwija 350 KM i ponad 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego (w przedziale 2800-4750 obr/min). Silnik jest połączony z 6-biegowym automatem, który posiada funkcję launch control. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła za pomocą sprzęgła Haldex.

Polestar ma nie tylko większe turbo i intercooler, ale także utwardzone zawieszenie i zmodyfikowany układ wydechowy. Dzięki tym zmianom pierwsza „setka” pojawia się zaledwie po 4,9 sekundy od startu, a prędkość maksymalna to elektronicznie limitowane 250 km/h.

S60 Polestar ma 19-calowe felgi z oponami Michalin Pilot Super Sport o rozmiarze 235/40. Na wadze auto „wyciąga” 1684 kg. Wnętrze zyskało garść emblematów, tabliczek, z zewnątrz auto poznamy po nowym spojlerze z tyłu i dyfuzorze.

Spodobało Ci się Volvo S60 Polestar? Mamy dla Ciebie smutną informację – na razie auto zostanie wprowadzone do sprzedaży tylko w Australii w limitowanej liczbie egzemplarzy, czy trafi do Europy, tego jeszcze nie wiemy.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA