Volvo S60 - nowa generacja najpóźniej w 2018

Dziś jeszcze nic nie jest pewne, ale są fakty dotyczące S60, które śmiało można uznać za wiarygodne. Auto na pewno przejmie rozwiązania techniczne od starszych braci - XC90 oraz S90.

 

Volvo
Volvo S90 detal
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 190 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W S60 na pewno zobaczymy stylistykę, która jest wizytówką nowego S90 i oczywiście Volvo XC90. Duży grill i reflektory ze światłami dziennymi w formie poziomej litery T będą wyróżniać również S60. Bardzo możliwe, że projektanci podrasują design z S90, ale główne motywy pozostaną raczej niezmienione. Na niektórych rynkach może pojawić się oprócz standardowej wersji także wariant przedłużony.

REKLAMA

W kabinie S60 technologia ze starszych braci. Na desce rozdzielczej nie zabraknie ekranu dotykowego o przekątnej 9,3-cala, czyli głównej jednostki sterującej systemem infotainment Sensus. W kwestii rozwiązań technologicznych nic nie jest jasne, ale całkiem możliwe, że S60 dostarczy jeszcze lepszego systemu, niż jazdy quasi-autonomicznej, niż ten w Volvo S90.

Pod maskę na pewno trafią silniki czterocylindrowe z rodziny Drive-E o pojemności dwóch litrów, wspieranych przez turbodoładowanie. Oba modele, XC90 i S90 występują w wariancie hybrydowym i taki też powinien pojawić się w S60. Możliwe również, że Volvo przygotuje wersję sportową sygnowaną przez Polestar.

Volvo S60 na rynek może trafić pod koniec 2017 roku lub na początku 2018. Będzie to ciekawy konkurent dla niemieckich modeli, ale i dla najnowszego produktu z Włoch - Alfa Romeo Giulii.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA