Volvo S60 – w pełnej krasie

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 190 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Wspomniany system ma być w stanie zupełnie zatrzymać samochód by uniknąć zderzenia z pieszym, a w krytycznych wypadkach znacznie zmniejszyć prędkość, by zminimalizować potencjalne obrażenia. W S60 znalazł się również System Unikania Kolizji, pozwalający na uniknięcie zderzenia z innymi pojazdami przy prędkości do 35 km/h. Powyżej tej prędkości, według producenta będzie on w stanie "znacznie zredukować prędkość, by ograniczyć siłę uderzenia".

Oczywiście nacisk położony na bezpieczeństwo nie odbił się niekorzystnie na pozostałych właściwościach samochodu. 3-litrowy silnik benzynowy o mocy 304 KM i momencie obrotowym 440 Nm wystrzeliwuje auto do pierwszej setki w 6,5 sekundy, zadawalając się średnio 10,2 litra paliwa na 100 km.

Auto ma być również dostępne z nowym, 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem o oznaczeniu GTDi, produkującym 203 KM mocy I 300 Nm momentu obrotowego. Ta jednostka dowozi auto do 100 km/h w 7,7 sekundy.

Początkowo w ofercie znajdą się jeszcze dwa silniki wysokoprężne o pojemności 2,4 i 2,0 litra i mocy odpowiednio 205 i 163 KM.

W drugim roku produkcji do grona jednostek napędowych mają dołączyć kolejne 3 benzynowce i jeden diesel.

Prezentacja auta będzie miała miejsce podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów latem tego roku.

 

REKLAMA

 

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA