Volvo S90 Excellence - konkurent dla Maybacha

Volvo S90 to kawał dużego samochodu, ale mimo to w Chinach już od jakiegoś czasu sprzedawana jest jego przedłużona odmiana. Teraz na jej bazie stworzono kolejny model, który ma być najbardziej luksusowym samochodem sprzedawanym w Chinach.

Volvo S90 Excellenece
Volvo S90 Excellenece
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 222 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Produkcja nowego Volvo S90 ma obecnie miejsce w Szwecji, ale już niedługo zostanie przeniesiona do miejscowości Daqing w Chinach, skąd samochody będą transportowane na cały świat. Przy okazji rozpocznie się budowa całkowicie nowej odmiany  modelu - S90 Excellence.

Model ten zapowiadano już w kwietniu na salonie samochodowym w Pekinie, gdzie przedstawiciele Volvo zapowiadali, że będzie to "najbardziej luksusowy samochód jaki kiedykolwiek stworzono". To dlatego, że model ten został dodatkowo przedłużony, a jego kanapę dostosowano do najwyższych wymagań.

 W Volvo znajdziemy wielki dotykowy ekran z najnowszym systemem multimedialnym, dekoracja ze szkła, a także lodówkę do chłodzenia drogich trunków. Samochód jest wyposażony ponadto w wielki panoramiczny dach, podgrzewane i chłodzone uchwyty na kubki oraz regulowane podnóżki.

Co ciekawe, aby zapewnić maksymalną wygodę pasażerom z tyłu, fotel pasażera z przodu można całkowicie złożyć i wykorzystać jako komfortowy podnóżek. Pod maską Volvo S90 Excellence może pracować kilka silników z palety S90, z najmocniejsza wersją hybrydową T8 na czele.

REKLAMA