Volvo S90, V90 i XC90 - duże zmiany w gamie

Szwedzki producent przygotował duża ilość aktualizacji dla swoich flagowych modeli. W autach debiutują nowe silnik i rozszerzone multimedia.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 218 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowością w rodzinie modeli sponsorowanych przez liczbę "90" są dwa nowe systemy. Slippery Road Allert oraz Hazard Light Alert. Oba korzystają z informacji przekazywanej z internetowej chmury. System Volvo zbiera sygnały wysyłane z samochodów i rozsyła je pomiędzy nimi. Slippery Road Allert będzie informował nas o niebezpiecznych, śliskich miejscach na trasie. Gdy komputer wykryje uślizg kół naszym samochodzie, to automatycznie poprzez chmurę przekażę informację, aby inni kierowcy aut Volvo uważali w tym konkretnym miejscu.

REKLAMA

Volvo systems
Volvo Hazard Light Alert

Z kolei Hazard Light Alert, analizując informacje z globalnej sieci ostrzeże nas o innym aucie Volvo, który np. stoi na poboczu z powodu awarii i ma włączone światła awaryjne. Dzięki temu na danym odcinku drogi kierowca będzie z wyprzedzeniem wiedział, że musi być przygotowany na ewentualne niebezpieczeństwo na drodze.

Volvo systems
Volvo Hazard Light Alert

Sprawdź nasz test Volvo S90

Od teraz modele S90, V90 i XC90 będą oferowały podłączenie smartfonu poprzez system Android Auto lub Apple CarPlay.

Nowe silniki

Gamę jednostek napędowych rozszerzono o nowe wersje silnikowe. Volvo wprowadza podstawowy wariant D3 z czterocylindrowym motorem wysokoprężnym o mocy 150 KM, który połączony jest z nową 6-biegową przekładnią mechaniczną lub automatyczną. Nowy silnik występuje także z napędem przekazywanym na obie osie. 

Poza tym przy okazji "aktualizacji" dziewięćdziesiątek pojawia się nowy brązowy kolor lakieru (Maple Brown).

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA