Volvo S90 już na testach

Należące do chińskiego Geely Volvo zaczyna "sypać" nowościami. Po nowym SUV-ie XC90 idzie pora na luksusowego sedana - S90.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 222 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe Volvo S90 widzieliśmy już w pełnej krasie na modelu w skali 1:18. Flagowa, szwedzka limuzyna będzie drugą po SUV-ie XC90 premierą szwedzkiego producenta pod chińskimi skrzydłami. Następca S80 ma w równym stopniu imponować pod względem luksusu i komfortu, co nowy SUV.

Szwedzi "przechrzcili" auto na S90, bo nowy model ma reprezentować zupełnie nowy rozdział w historii limuzyn Volvo. Szwedzka marka chce zaatakować niemiecką konkurencję w postaci Audi A6, Mercedesa E i BMW Serii 5.

Pod maską będą pracować tylko jednostki 4-cylindrowe. Topowa wersja T8, podobnie jak w XC90, będzie hybrydą plug-in o mocy ok. 400 KM i 680 Nm. S90 będzie większe od odchodzącego S80, będzie zbudowane też na nowej platformie SPA, co pozwoliło zaoszczędzić na kilogramach.

Nowe Volvo S90 trafi najpierw na rynek chiński, co ma się stać już pod koniec tego roku. Na Stary Kontynent trafi nieco później. Mają pojawić się także usportowione wersje R-Design oraz Polestar.

Zobacz również:
REKLAMA