Volvo S90 zastąpi S80 już w 2016

Już w przyszłym roku na rynek wejść ma Volvo S90. Wizualizacja auta nasuwa na myśl pytanie, czy aby nie warto wstrzymać się z zakupem niemieckich rywali. 

fot. topspeed.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 134 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie jest tajemnicą, że aktualne Volvo S80 ma już swoje lata. Trudno w to uwierzyć, ale fakty są takie, że pomimo konkurowania z Audi A6, BMW serii 5 i Mercedesem Klasy E, szwedzki producent utrzymuje swoją limuzynę już 9 rok z rzędu! I nie chodzi o to, że jego karoseria się zestarzała, bo ta wciąż odznacza się minimalistyczną elegancją, ale na tle swoich konkurentów trudno uznać go za najatrakcyjniejszą propozycję.

REKLAMA

W przyszłym roku ma się to jednak zmienić. Volvo już przeprowadza przedprodukcyjne testy zamaskowanym autem, które zastąpi w gamie modelowej S80 i powróci do stosowanego już kiedyś przez producenta oznaczenia S90. Auto, które widzimy to niestety wciąż jedynie komputerowa wizualizacja tego, jak nowy model może finalnie wyglądać. Patrząc jednak na najświeższe „dziecko” Volvo, czyli SUV-a XC90, bardzo prawdopodobne jest, że właśnie tak wyglądać będzie szwedzki sedan segmentu premium. Więc jeśli chłodny, ale w żadnym wypadku nie odrzucający, szwedzki design trafia w twoje gusta, lepiej wstrzymaj się z zakupami u niemieckiej konkurencji.

Nadchodzące Volvo korzystać będzie z tej samej technologii, którą już teraz możemy znaleźć w dużym, luksusowym XC90. Oznacza to, że pod maskę S90 trafią te same co w SUV-ie jednostki napędowe. Jest więc szansa, by S-dziewięćdziesiątkę napędzał flagowy zespół napędowy oznaczony T8 Twin Engine. Hybrydowy duet produkuje 400 KM i 640 Nm, co powinno stanowić więcej niż wystarczające źródło napędu dla nowego sedana.

To już więc ostatnie miesiące, kiedy pofaceliftingowe S80 można spotkać w salonach Volvo. Niedługo po prezentacji reprezentacyjnego sedana S90 świat powinien ujrzeć atrakcyjnie stylizowane kombi, dla której inspiracją będzie genialnie wyglądający Concept Estate. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA