[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.4

Volvo V60 Cross Country - premiera

Volvo zaprezentowało właśnie uterenowioną wersję modelu V60. Nazywa się Volvo V60 Cross Country i jest połączeniem pojemnego kombi z SUV-em.

Volvo V60 Cross Country 2018 Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 261 150 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przepis na tego typu modele znamy od dawna, a Volvo praktykuje je nie tylko w przypadku V60, ale i V90, nie wspominając o wcześniejszych konstrukcjach, jak XC70.

Wersji Cross Country nie mogło zabraknąć i tym razem, w przypadku nowej generacji Volvo V60, której bezpośrednim rywalem jest inne uterenowione i oklejone plastikami kombi - Audi A4 Allroad.

Nie ma mowy o terenie, bez zwiększenia prześwitu. W porównaniu do zwykłego V60, Volvo V60 Cross Country ma nadwozie podniesione o dodatkowe 7,5 centymetra, co daje w sumie około 20 centymetrów przestrzeni między podłożem a podłogą.

REKLAMA

REKLAMA

Volvo V60 Cross Country 2018 Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo

W standardzie modelu Cross Country znajdziemy nie tylko przeprojektowane zawieszenie, ale i wiele systemów wspierających kierowcę w terenie. Mowa o napędzie na cztery koła, ale też układzie kontroli zjazdu z wzniesienia, ESC, kontroli trakcji czy trybie Off Road.

W dziedzinie bezpieczeństwa szwedzka marka jest jednym z pionierów, dlatego też szeroka jest oferta systemów, takich jak hamulec awaryjny, układ Pilot Assist, utrzymujący prędkość i tor jazdy na dobrze oznakowanych drogach, przy prędkościach do 130 km/h. A to tylko niektóre z nich.

REKLAMA

Volvo V60 Cross Country 2018 Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo

Do napędu nowego Volvo V60 Cross Country posłużą jednostki spalinowe, oznaczone T5 AWD oraz D4 AWD. Pierwsza z nich to 250-konny, turbodoładowany, dwulitrowy benzyniak, a druga to turbodiesel o mocy 190 KM i pojemności 2 litrów.

W niedalekiej przyszłości dołączą do nich hybrydy, w tym ładowana z zewnątrz hybryda plug-in o mocy około 400 koni mechanicznych.

Więcej o nowym Volvo V60 Cross Country – ceny, wyposażenie i dostępne napędy – dowiemy się niebawem.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij