Premiera terenowej wersji modelu V60 – przedstawiamy Cross Country

Volvo zaprezentowało właśnie uterenowioną wersję modelu V60. Nazywa się Volvo V60 Cross Country i jest połączeniem pojemnego kombi z SUV-em.

Volvo V60 Cross Country 2018 Materiały prasowe
Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przepis na tego typu modele znamy od dawna, a Volvo praktykuje je nie tylko w przypadku V60, ale i V90, nie wspominając o wcześniejszych konstrukcjach, jak XC70.

REKLAMA

Wersji Cross Country nie mogło zabraknąć i tym razem, w przypadku nowej generacji Volvo V60, której bezpośrednim rywalem jest inne uterenowione i oklejone plastikami kombi - Audi A4 Allroad.

Nie ma mowy o terenie, bez zwiększenia prześwitu. W porównaniu do zwykłego V60, Volvo V60 Cross Country ma nadwozie podniesione o dodatkowe 7,5 centymetra, co daje w sumie około 20 centymetrów przestrzeni między podłożem a podłogą.

REKLAMA

REKLAMA

Volvo V60 Cross Country 2018 Materiały prasowe
Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo

W standardzie modelu Cross Country znajdziemy nie tylko przeprojektowane zawieszenie, ale i wiele systemów wspierających kierowcę w terenie. Mowa o napędzie na cztery koła, ale też układzie kontroli zjazdu z wzniesienia, ESC, kontroli trakcji czy trybie Off Road.

W dziedzinie bezpieczeństwa szwedzka marka jest jednym z pionierów, dlatego też szeroka jest oferta systemów, takich jak hamulec awaryjny, układ Pilot Assist, utrzymujący prędkość i tor jazdy na dobrze oznakowanych drogach, przy prędkościach do 130 km/h. A to tylko niektóre z nich.

REKLAMA

Volvo V60 Cross Country 2018 Materiały prasowe
Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo

Do napędu nowego Volvo V60 Cross Country posłużą jednostki spalinowe, oznaczone T5 AWD oraz D4 AWD. Pierwsza z nich to 250-konny, turbodoładowany, dwulitrowy benzyniak, a druga to turbodiesel o mocy 190 KM i pojemności 2 litrów.

W niedalekiej przyszłości dołączą do nich hybrydy, w tym ładowana z zewnątrz hybryda plug-in o mocy około 400 koni mechanicznych.

Więcej o nowym Volvo V60 Cross Country – ceny, wyposażenie i dostępne napędy – dowiemy się niebawem.

 

Zobacz także:

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA