[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Volvo V60 Cross Country - premiera

Volvo zaprezentowało właśnie uterenowioną wersję modelu V60. Nazywa się Volvo V60 Cross Country i jest połączeniem pojemnego kombi z SUV-em.

Volvo V60 Cross Country 2018 Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo

Przepis na tego typu modele znamy od dawna, a Volvo praktykuje je nie tylko w przypadku V60, ale i V90, nie wspominając o wcześniejszych konstrukcjach, jak XC70.

Wersji Cross Country nie mogło zabraknąć i tym razem, w przypadku nowej generacji Volvo V60, której bezpośrednim rywalem jest inne uterenowione i oklejone plastikami kombi - Audi A4 Allroad.

Nie ma mowy o terenie, bez zwiększenia prześwitu. W porównaniu do zwykłego V60, Volvo V60 Cross Country ma nadwozie podniesione o dodatkowe 7,5 centymetra, co daje w sumie około 20 centymetrów przestrzeni między podłożem a podłogą.

REKLAMA

REKLAMA

Volvo V60 Cross Country 2018 Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo

W standardzie modelu Cross Country znajdziemy nie tylko przeprojektowane zawieszenie, ale i wiele systemów wspierających kierowcę w terenie. Mowa o napędzie na cztery koła, ale też układzie kontroli zjazdu z wzniesienia, ESC, kontroli trakcji czy trybie Off Road.

W dziedzinie bezpieczeństwa szwedzka marka jest jednym z pionierów, dlatego też szeroka jest oferta systemów, takich jak hamulec awaryjny, układ Pilot Assist, utrzymujący prędkość i tor jazdy na dobrze oznakowanych drogach, przy prędkościach do 130 km/h. A to tylko niektóre z nich.

REKLAMA

Volvo V60 Cross Country 2018 Volvo V60 Cross Country 2018, fot. Volvo

Do napędu nowego Volvo V60 Cross Country posłużą jednostki spalinowe, oznaczone T5 AWD oraz D4 AWD. Pierwsza z nich to 250-konny, turbodoładowany, dwulitrowy benzyniak, a druga to turbodiesel o mocy 190 KM i pojemności 2 litrów.

W niedalekiej przyszłości dołączą do nich hybrydy, w tym ładowana z zewnątrz hybryda plug-in o mocy około 400 koni mechanicznych.

Więcej o nowym Volvo V60 Cross Country – ceny, wyposażenie i dostępne napędy – dowiemy się niebawem.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij