Volvo V60 Polestar jako Safety Car na WTCC

Volvo V60 Polestar jako pojazd bezpieczeństwa będzie miał szansę wykazać się już 1 kwietnia podczas wyścigów WTCC na francuskim torze Paul Ricard.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe dzieło od firmy Polestar mieliśmy już przyjemność sprawdzić, lecz w wersji sedan. Jako safety car dużo lepiej sprawdzi się praktyczne kombi. Dlatego to właśnie V60 Polestar zostało wybrane jako pojazd bezpieczeństwa w serii wyścigów WTCC.

Żeby spełnić wymagania obowiązujące w tej dyscyplinie, w aucie przeprowadzono szereg zmian. Pojawiła się klatka bezpieczeństwa, oklejenie informujące, że to safety car, pomarańczowe światła ostrzegawcze na dachu, a na pokładzie znalazł się zestaw medyczny oraz urządzenia do komunikowania się z centrum dowodzenia.

Volvo V60 Polestar Safety Car będzie brał udział we wszystkich 12 wyścigach w tym sezonie w serii WTCC. Pierwszy odbędzie się już 1 kwietnia na torze Paul Ricard we Francji. Jednak niebieskie kombi nie będzie jedynym autem ze znaczkiem Volvo. Kolejny to S60 Polestar TC1, czyli wyścigówka.

Przypomnijmy, że marka Polestar oficjalnie należy do Volvo. Pierwszym dziełem jest właśnie S60 oraz V60. Pod maską pracuje rzędowy, 6-cylindrowy silnik turbo o mocy 350 KM i 500 Nm. Auto do 100 km/h przyspiesza w czasie 5 sekund, a prędkość maksymalna to 250 km/h (ogr. elektr.).

Zobacz także:
REKLAMA