[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Volvo V60 Polestar jako Safety Car na WTCC

Volvo V60 Polestar jako pojazd bezpieczeństwa będzie miał szansę wykazać się już 1 kwietnia podczas wyścigów WTCC na francuskim torze Paul Ricard.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 261 150 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe dzieło od firmy Polestar mieliśmy już przyjemność sprawdzić, lecz w wersji sedan. Jako safety car dużo lepiej sprawdzi się praktyczne kombi. Dlatego to właśnie V60 Polestar zostało wybrane jako pojazd bezpieczeństwa w serii wyścigów WTCC.

Żeby spełnić wymagania obowiązujące w tej dyscyplinie, w aucie przeprowadzono szereg zmian. Pojawiła się klatka bezpieczeństwa, oklejenie informujące, że to safety car, pomarańczowe światła ostrzegawcze na dachu, a na pokładzie znalazł się zestaw medyczny oraz urządzenia do komunikowania się z centrum dowodzenia.

REKLAMA

Volvo V60 Polestar Safety Car będzie brał udział we wszystkich 12 wyścigach w tym sezonie w serii WTCC. Pierwszy odbędzie się już 1 kwietnia na torze Paul Ricard we Francji. Jednak niebieskie kombi nie będzie jedynym autem ze znaczkiem Volvo. Kolejny to S60 Polestar TC1, czyli wyścigówka.

Przypomnijmy, że marka Polestar oficjalnie należy do Volvo. Pierwszym dziełem jest właśnie S60 oraz V60. Pod maską pracuje rzędowy, 6-cylindrowy silnik turbo o mocy 350 KM i 500 Nm. Auto do 100 km/h przyspiesza w czasie 5 sekund, a prędkość maksymalna to 250 km/h (ogr. elektr.).

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij