Volvo V90 2016 przyłapane bez kamuflażu

Nowy kombi od Volvo już niedługo pokaże się oficjalnie, ale teraz motoryzacyjni paparazzi z Teknikens Värld opublikowali zdjęcie całkowicie "nagiego" Volvo V90. Kiedy oficjalna premiera i czego możemy się spodziewać?

Volvo V90 2016
fot. Teknikens Värld
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 234 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volvo V90 mogliśmy już podziwiać na modelu w skali 1:18, ale fotografia powyżej jest pierwszą, przedstawiającą auto w oryginale. Widać, że samochód ma spore gabaryty i będzie godnym rywalem nadchodzącej Klasy E. Nieoficjalne źródła podają, że rozstaw osi będzie aż o 12,7 cm dłuższy niż w Volvo V70.

REKLAMA

Luksusowe kombi bazuje na świeżutkim sedanie S90, który zadebiutował kilka tygodni temu. Szwedzi w V90 postawili na ostre linie, które widoczne są na obramowaniach szyb oraz na tylnych lampach. Samochód jest stylistycznie podobny do V70, ale dużo bardziej nowoczesny. O jego nowoczesności świadczą też technologie, które zostaną zapożyczone z sedana. Możemy się więc spodziewać na przykład semi autonomicznego systemu jazdy.

Pod maską spodziewamy się bliźniaczych konstrukcji z S90 oraz XC90, czyli tylko 4-cylindrowych jednostek wraz z topową, hybrydową odmianą T8. Na późniejszy termin planowane są też oszczędne warianty z trzema cylindrami oraz ekstremalna Polestar.

Jeszcze nic nie jest potwierdzone, ale oficjalna premiera jest zaplanowana na marcowe targi w Genewie. Oficjalnych zdjęć i informacji możemy spodziewać się wcześniej.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA