Volvo V90 - mamy tu przeciek

Oficjalny debiut auta zaplanowano na 18 lutego, ale już teraz w sieci pojawiły się zdjęcia, pokazujące nowe Volvo V90 w pełnej krasie. Zobacz, jak wygląda luksusowe kombi ze Szwecji.

Jeśli spodobało Ci się nowe Volvo S90, które zadebiutowało kilka tygodni temu, ale cenisz sobie przestrzeń na bagaże, nowe V90 powinno być samochodem idealnym. Wygląd auta poznaliśmy już na modelu w skali 1:18, ale dopiero teraz możemy podziwiać V90 w pełnej krasie.

Przód auta jest dokładnie taki sam, jak w limuzynie. Najwięcej zmian zaszło z tyłu, gdzie mamy wąskie i proste lampy LED, napis Volvo pod tylną szybą oraz dwie duże, trapezowe końcówki układu wydechowego. Volvo postawiło na nowoczesność, co widać w stylistyce szwedzkiego kombi. O kwadratowych "kredensach", z którymi niegdyś kojarzyły się rodzinne Volvo nie ma tu mowy. V90 wygląda o niebo lepiej niż jego poprzednik - V70. Jest mniej pudełkowate, pokusilibyśmy się nawet o stwierdzenie, że jest sexy.

>>> Volvo V90 w Genewie <<<

Przestrzeń bagażowa, choć na razie nie znana będzie zapewne jedną z największych w swojej klasie. Pod maską będą pracować te same, co w S90 silniki. Wśród ośmiu czterocylindrowych jednostek znajdzie się m.in. diesel D4 o mocy 190 KM i D5 AWD o mocy 233 KM, a także topowa odmiana hybrydowa T8 o mocy 400 KM. Szykowana jest też najostrzejsza odmiana Polestar, która też będzie hybrydą.

Volvo V90 pojawi się 18 lutego i wówczas poznamy więcej szczegółów. Szerokiej publiczności auto zostanie zaprezentowane w marcu podczas targów w Genewie.

REKLAMA