Volvo XC40 na pierwszym zdjęciu

Volvo przeszło do ofensywy. Po całkiem niedawnej prezentacji modelu XC60 przyszła kolej na mniejszego brata  o nazwie XC40.

Volvo XC40 Instagram/volvo.lov
Volvo XC40
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe Volvo XC40 zostanie zaprezentowane na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie. Za sprawą przecieku - bardziej czy mniej kontrolowanego - poznaliśmy wygląd fragmentu tyłu samochodu.

REKLAMA

Zdjęcie zniknęło niemal od razu po opublikowaniu na niemieckiej stronie Volvo Cars, jednak czujnym internautom udało się je uwiecznić.

Jak widać na powyższej fotografii. nowe Volvo XC40 mocno czerpie z pokazanego ponad rok temu koncepcyjnego Volvo 40.1 (zdjęcie poniżej). Podobny jest kształt lamp czy zintegrowanego spoilera dachowego.

Volvo 40.1 Concept
Volvo 40.1 Concept

Najpewniej podobieństw obu aut będzie więcej. Jedno z nich to z pewnością "Młot Thora", czyli odpowiednio ukształtowane LED-owe światła do jazdy dziennej, znane z XC90 i pozostałych nowych modeli Volvo.

Volvo XC40 będzie mniejszym i nieco bardziej kanciastym odpowiednikiem XC60 i XC90. Nadwozie będzie jedno- lub dwukolorowe, zgodnie z obecnymi trendami w segmencie kompaktowych SUV-ów. Choć zdjęcie tyłu nie jest wyraźne, wydaje się, że egzemplarz ten ma właśnie dwubarwne wykończenie, podobne jak w koncepcyjnym Volvo 40.1.

REKLAMA

REKLAMA

Volvo XC40 Schulte Design

We wnętrzu pojawią się inne "młodzieżowe" akcenty, jak czerwona czy pomarańczowa tapicerka, a materiały mają być najwyższej jakości.

Nowe Volvo XC40 będzie oparte na nowej platformie CMA (Compact Modular Architecture), a do jego napędu posłużą trzy- oraz czterocylindrowe silniki turbo. Zgodnie z polityką Volvo, w myśl której od 2019 roku z oferty znikną wszystkie niehybrydowe modele, wersja plug-in hybrid również się pojawi.

Plany producenta zakładają produkcję 100 tys. egzemplarzy Volvo XC40 rocznie, co pomoże zwiększyć łączną produkcję, wynoszącą jeszcze rok temu "zaledwie" 534 tys. sztuk.

REKLAMA