Volvo XC40 - tak może wyglądać wersja produkcyjna

XC40 będzie nowym modelem w gamie, który będzie dzielił podzespoły z i nadchodzącymi, kompaktowymi modelami. Te zastąpią Volvo V40. Auta zostaną zbudowane na bazie platformy o nazwie CMA.

Volvo XC40 Schulte Design

Pierwszy samochód zbudowany na bazie platformy CMA (Compact Modular Architecture) pojawi się w przyszłym roku. Podobnie jak w przypadku większej płyty podłogowej SPA, tak i CMA pozwala na szeroki zakres modyfikacji długości, szerokości, a także wysokości auta. W maju Volvo zaprezentowało dwa koncepcyjne modele 40.1 i 40.2. Wizualizację XC40, które posiadamy nawiązują do tego pierwszego auta koncepcyjnego.

W ofercie XC40 Volvo przygotuje wersje z hybrydowym układem napędowym, który będzie wykorzystywał silnik elektryczny o mocy ok. 59 kW. Szwedzi mają przygotować również wersję plug-in. Poza "ekologicznymi" wariantami nie zabraknie znanych z XC90 i S90 dwulitrowych jednostek napędowych , a także trzycylindrowego silnika benzynowego o pojemności 1,5 l. 

Jak pokazują nasze wizualizacje XC40 swoim wyglądem będzie nawiązywał do większych S90 i XC90. To od nich przejmie elementy, które wyróżniają Volvo na tle konkurencji - osłonę chłodnicy i reflektory z charakterystycznym układem diod LED w poziomo położoną literę "T". Z innych ciekawych detali warto wymienić klamkę tylnych drzwi, schowaną w słupku "C". Te wszystkie detale mogą złożyć się na finalną wersję produkcyjną Volvo XC40, które pojawi się w przyszłym roku. 

REKLAMA