Volvo XC60 - oto mniejszy brat XC90

To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier salonu samochodowego w Genewie. Nowe XC60 pojawia się po 8 latach od debiutu pierwszej generacji.

XC60 w najnowszym wydaniu dzieli stylistykę z modelami S90/V90 oraz XC90. Da się jednak zauważyć, że mniejszy SUV ma dynamiczniejsze linie nadwozia w stosunku do XC90. Oczywiście auto zachwyca elementami, które wyróżniają markę Volvo - reflektorami ze światłami w formie poziomej litery T.

Ekran w miejscu tradycyjnych zegarów, duży wyświetlacz na desce rozdzielczej i zestaw audio od firmy Bowers&Wilkins- to elementy znane z większych braci XC60, które trafiły do nowego modelu. A pionowe, wąskie kratki nawiewów są bardzo podobne do tych z modelu S90.

Volvo zbudowało XC60 na tej samej płycie podłogowej, co modele z "serii 90". Mowa oczywiście o modułowej konstrukcji SPA (Scalable Product Platform). Auto otrzyma także te same jednostki napędowe, które oferowane są w S90/90 i XC90. Silniki z rodziny Drive-E to czterocylindrowe jednostki napędowe D4 i D5. Oferują one odpowiednio 190 i 235 KM. Benzynowe motory reprezentuje 245-konny motor T5 i 320-konny T6.

Nowy model Volvo podzieli również rozwiązania techniczne w dziedzinie bezpieczeństwa i multimediów ze starszymi braćmi. Nie zabraknie m.in. interfejsów Apple CarPlay i Android Auto oraz systemów będących namiastką jazdy autonomicznej.

Produkcja Volvo XC60 rozpocznie się w kwietniu, a do salonów auto powinno trafić w drugiej połowie roku. Od dziś samochód można podziwiać na targach Genewa 2017.

REKLAMA