Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Volvo i plan 2020

Jak zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem rowerzystów i co kryje się za tajemniczym planem Volvo 2020?

System chroniący rowerzystów, dzięki specjalnemu radarowi i kamerze, monitoruje to co dzieję się przed samochodem. W razie wtargnięcia rowerzysty przed maskę system samoczynnie zacznie proces hamowania. Gdy komputer rozpozna, że kierowca próbuje uniknąć uderzenia i skręca kierownicą wówczas działanie systemu zostanie złagodzone. Takie „awaryjne” hamowanie jest aktywne do prędkości 80 km/h. Testy przeprowadzano w miastach gdzie porusza się dużo rowerów. Wyzwaniem była optymalizacja urządzenia pod względem rozpoznawania realnego zagrożenia – w prostych słowach chodzi o to, by samochód wiedział kiedy hamować i który rowerzysta faktycznie jest zagrożeniem.

Cyclist Detection System to część planu Volvo pt. 2020. Zakłada on, że już za 7 lat w szwedzkich autach nie będą ginąć ludzie. Jednocześnie samochody Volvo mają być bardzo bezpieczne dla wszystkich pozostałych uczestników ruchu.

System będzie dostępny we wszystkich modelach Volvo prócz XC90.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ambitne plany ma Volvo, ale za to (m.in.) lubię tę markę. :) PS. Ciekawe dlaczego XC90 nie dostanie rzeczonego systemu - czyżby nowy model miał zmienioną nomenklaturę (bo nie wierzę, że powodem jest kwestia techniczna)?
  ~Samuraj, 2013-03-11 20:03:12
 • avatar
  zgłoś
  Jak zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem rowerzystów i co kryje się za tajemniczym planem Volvo 2020?Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2013-03-11 13:14:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij