Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volvo przeznaczy 100 autonomicznych aut na próbę

Volvo podaruje 100 pojazdów autonomicznych do Londynu. Auta będą testowane pod kątem wprowadzenia nowego trybu jazdy bez kierowcy w przyszłości.

Autonomiczne Volvo

"Drive Me London", bo tak będzie nazywał się projekt z autonomicznymi samochodami Volvo, wystartuje w przyszłym roku. 100 aut zostanie przekazanych do użytku publicznego, a wszystko po to, żeby w prawdziwym życiu sprawdzić działanie pojazdów, niepotrzebujących kierowcy. Inicjatywa została okrzyknięta "największym programem tego typu w Wielkiej Brytanii".

Szwedzka marka będzie zbierać informacje z poprzednich doświadczeń jazdy autonomicznej. Jednak teraz Szwedzi chcą sprawdzić się w rzeczywistych warunkach drogowych.

Volvo chce zdominować rynek samochodów autonomicznych. To ambitny cel, ale widać, że marka konsekwentnie do niego dąży. Auta "bez kierowcy" Volvo przekazało także do Chin, gdzie również będą testować te pojazdy w realnych warunkach.

"Autonomiczna jazda może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Im szybciej pojazdy poruszające się bez ingerencji kierowcy wyjadą na ulice, tym szybciej ludzkie życia będą ocalałe" - mówił prezes marki Volvo, Håkan Samuelsson.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij