Volvo przeznaczy 100 autonomicznych aut na próbę

Volvo podaruje 100 pojazdów autonomicznych do Londynu. Auta będą testowane pod kątem wprowadzenia nowego trybu jazdy bez kierowcy w przyszłości.

Autonomiczne Volvo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 134 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

"Drive Me London", bo tak będzie nazywał się projekt z autonomicznymi samochodami Volvo, wystartuje w przyszłym roku. 100 aut zostanie przekazanych do użytku publicznego, a wszystko po to, żeby w prawdziwym życiu sprawdzić działanie pojazdów, niepotrzebujących kierowcy. Inicjatywa została okrzyknięta "największym programem tego typu w Wielkiej Brytanii".

REKLAMA

Szwedzka marka będzie zbierać informacje z poprzednich doświadczeń jazdy autonomicznej. Jednak teraz Szwedzi chcą sprawdzić się w rzeczywistych warunkach drogowych.

Volvo chce zdominować rynek samochodów autonomicznych. To ambitny cel, ale widać, że marka konsekwentnie do niego dąży. Auta "bez kierowcy" Volvo przekazało także do Chin, gdzie również będą testować te pojazdy w realnych warunkach.

"Autonomiczna jazda może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Im szybciej pojazdy poruszające się bez ingerencji kierowcy wyjadą na ulice, tym szybciej ludzkie życia będą ocalałe" - mówił prezes marki Volvo, Håkan Samuelsson.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA