REKLAMA

Volvo rezygnuje z silników Diesla w modelu S60

Nowe Volvo S60 sedan, które zostanie zaprezentowane pod koniec wiosny, będzie pierwszym modelem marki oferowanym bez silników Diesla w palecie, co jest zgodne z zapowiadaną wcześniej polityką szwedzkiego producenta.

Volvo V60 2018
Volvo V60 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 187 850 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Wszystkie nowe modele Volvo, wprowadzane na rynek od 2019 roku, będą dostępne albo z napędem mild hybrid z silnikiem benzynowym, albo jako modele plug-in hybrid z silnikiem benzynowym, lub też jako w pełni elektryczne samochody akumulatorowe.

Tym samym Volvo Cars było pierwszym producentem tradycyjnych samochodów, który zadeklarował - już w lipcu 2017 - doprowadzenie do pełnej elektryfikacji swojej palety.

- Nasza przyszłość jest elektryczna i nie będziemy więcej pracować nad konstruowaniem kolejnych generacji silników wysokoprężnych - powiedział Håkan Samuelsson, dyrektor generalny Volvo Cars. - Będziemy wycofywać modele dostępne tylko z silnikami spalania wewnętrznego, a na drodze do pełnej elektryfikacji oferować będziemy modele z napędem hybrydowym - jako fazę przejściową. Nowy S60 to kolejny krok na tej drodze - dodał.

REKLAMA

REKLAMA

Volvo V60 2018
Volvo V60 2018

W ubiegłym miesiącu Volvo Cars wzmocniło strategię elektryfikacyjną, zapowiadając uzyskanie 50-procentowego udziału czysto elektrycznych aut w globalnej sprzedaży do 2025 roku. Oświadczenie to padło podczas salonu samochodowego 2018 Beijing Auto Show, co ustawiło Volvo Cars na pozycji mocnego gracza na rynku chińskim, w skali świata największym rynku dla aut elektrycznych. 

Nowe Volvo S60, sportowy sedan średniej wielkości, bazuje na opracowanej samodzielnie platformie SPA (Scalable Product Architecture), która stanowi podstawę również dla wielokrotnie nagradzanych nowych modeli serii 90 i 60. Brat nowego S60, kombi V60, zaprezentowano na początku br. w Sztokholmie. 

REKLAMA

Volvo V60 2018
Volvo V60 2018

Nowe Volvo S60 będzie początkowo dostępne z 4-cylindrowymi silnikami benzynowymi Drive-E, a także w dwóch wersjach benzynowych hybryd plug-in. Hybrydy typu "mild" dojdą do palety w przyszłym roku.

Produkcja nowego S60 rozpocznie się jesienią w zupełnie nowej fabryce Volvo Cars pod Charleston w Karolinie Południowej (USA). Fabryka w Charleston będzie jedynym miejscem produkcji modelu S60, a więc produkowane w USA modele S60 będą sprzedawane na rynku amerykańskim oraz eksportowane na inne rynki.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA