REKLAMA

Volvo wprowadza system operacyjny Google do kolejnych modeli

Nowy system operacyjny oparty na systemie Android zostanie wkrótce wprowadzony do modeli Volvo: XC60, S90, V90 oraz V90 Cross Country.

Volvo z systemem Android fot. materiały prasowe
Volvo z systemem Android

Volvo to pierwszy producent samochodów, który nawiązał współpracę z Google, a czego efektem jest wdrożenie systemu operacyjnego Android Automotive, pozwalającego na integrację z usługami i aplikacjami Google. Pierwszym modelem wyposażonym w ten system było elektryczne Volvo XC40 Recharge. System pozwala na obsługę zbliżoną do tej znanej z obsługi telefonu, jednak dostosowaną do trybu głośnomówiącego, zatem bezpieczną podczas prowadzenia samochodu. W ramach nowego systemu wprowadzony będzie również pakiet usług cyfrowych, dostępny dla wszystkich samochodów z Android Automotive.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Pakiet usług obejmuje dostęp do aplikacji Google, aplikacji Volvo On Call, bezprzewodowej ładowarki i wszystkich danych niezbędnych dla funkcjonowania systemu. Dostępny będzie także głosowy Asystent Google, nawigacja uznawana za najlepszą w klasie oraz aplikacje zawarte w sklepie Google Play. Asystent Google pozwoli głosowo ustawić temperaturę w samochodzie, wyznaczyć miejsce docelowe, odtwarzać muzykę lub podcasty, a nawet wysyłać wiadomości – wszystko bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.

Aplikacje muzyczne i multimedialne zostały ponadto zoptymalizowane pod kątem używania ich w samochodzie, i w takiej formie będą do pobrania ze sklepu Google Play. Z kolei mapy Google będą na bieżąco udostępniać informacje o ruchu drogowym.

Poza nowym systemem wymienione na wstępie modele Volvo otrzymają najnowszy zaawansowany system wspomagania kierowcy ADAS – składający się z szeregu radarów, kamer i czujników ultradźwiękowych.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Volvo – bez skóry i przez internet

Oprócz powyższych, w Volvo dostępne będą też nowe opcje kolorystyczne dla nadwozia i tapicerki. We wszystkich modelach serii 60 będzie można zamówić opcję „wnętrza bez skóry”. Opcja ta dostępna jest już w modelu XC40 Recharge.

Ten ostatni model będzie z kolei oferowany wyłącznie przez internet, jako część nowej strategii Volvo Cars. Zgodnie z tą strategią, do roku 2030 firma będzie produkować wyłącznie samochody elektryczne – sprzedawane za pośrednictwem internetu. Warto jednak pokreślić, że odbiór samochodu i jego serwis ma się odbywać w istniejącej sieci dealerskiej. Jako pierwsze w nowym sklepie internetowym volvocars.com dostępne będą XC40 Recharge, a następnie niedawno zaprezentowany C40 Recharge. Proces zakupu zostanie uproszczony, aby skrócić czas oczekiwania na dostarczenie samochodu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA