Volvo zwiększa zasięg

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Póki co przygotowano trzy koncepty, które posłużą do testowania nowych rozwiązań. Pierwszy zbudowano w oparciu o model C30 Electric. Wyposażono go w trzycylindrowy, 60-konny silnik benzynowy, niewielką prądnicę i 110-konny silnik elektryczny. Auto będzie mogło na samej energii elektrycznej przejechać do 110 km, a z pomocą silnika spalinowego - nawet 1110 km.

Drugi pomysł, oparty również o model C30 Electric, polegał na montażu mocniejszego - 190-konnego silnika spalinowego. Wspiera on 110-konną jednostkę elektryczną. W sumie produkują one 300 KM mocy, co pozwala na rozpędzenie auta do 100 km/h w sześć sekund i pozwalają na przejechanie do 1075 km na jednym tankowaniu.

Trzeci model przygotowano na bazie Volvo V60. Zamontowano w nim ten sam układ napędowy co w projekcie powyżej (190-konna jednostka benzynowa i 110-konna elektryczna), wsparty przez prądnicę. Przy prędkościach poniżej 50 km/h auto porusza się wyłącznie przy wykorzystaniu energii elektrycznej, a przy wyższych prędkościach dołącza się jednostka spalinowa. Służy ona również do ładowania akumulatorów, gdy kończy się w nich energia podczas jazdy z niskimi prędkościami. Ta wersja auta może przejechać na jednym tankowaniu do 1050 km.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA