Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

W Katowicach wprowadzają ograniczenie do 30 km/h

Od dzisiaj w centrum Katowic nie pojedziesz szybciej niż 30 km/h. Wchodzi nowy przepis, który określa specjalną strefę "Tempo 30", po której można poruszać się nie szybciej niż określona prędkość. Zobacz, gdzie wyznaczono teren objęty ograniczeniem.

Ograniczenie prędkości 30 km/h Katowice

O ograniczeniach prędkości w stolicy Górnego Śląska informują od kilku dni znaki drogowe. Jednak dopiero dziś przepisy zaczynają obowiązywać oficjalnie. Na razie policjanci są wyrozumiali i tylko "rozdają" pouczenia. Gorzej, gdy już zaczną sypać się mandaty. Przekroczyć dozwoloną prędkość 30 km/h jest nie trudno.

Całe zmiany mają poprawić bezpieczeństwo w centrum miasta i ułatwić życie pieszym oraz rowerzystom. Opinie wśród kierowców są podzielone: jedni inicjatywę pochwalają, inni twierdzą, że to kolejny sposób na łatanie dziury budżetowej.

Oprócz wyznaczonej strefy "Tempo 30", na zdjęciu zaznaczono także obszar, na którym obowiązuje wyłącznie ruch pieszo-rowerowy. Wstęp będą tam miały jeszcze tramwaje i pojazdy zaopatrzenia.

Projekt kosztował w sumie 150 000 zł. To koszt ok. 70 znaków pionowych i poziomych, ruchów administracyjnych, a także przeprogramowania sygnalizacji świetlnych.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>"Tempo 30" - ta nazwa u jednych oznacza spokój i bezpieczeństwo, a niektórych doprowadza do szewskiej pasji. Oznacza ona ograniczenie prędkości w centrum Katowic do 30 km/h.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/W-Katowicach-wprowadzaja-ograniczenie-do-30-km-h,20439,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-08-17 15:03:21
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij