[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

W dwóch wariantach – nowe BMW serii 5

BMW serii 5 BMW serii 5

Źródła bliskie fabryki mówią, że nowa "piątka" ma mieć wygładzone, grzeczniejsze nadwozie w stosunku do modelu oferowanego obecnie. Auto, określane na razie jako F10, dysponować będzie dłuższym prawie o 10 cm rozstawem osi i mocno powiększoną "nerkę" z przodu.

Długość całkowita nowej serii 5 wzrośnie o około 2 cm, wysokość zmniejszy się niewiele, natomiast na szerokość auto zyska dodatkowe milimetry. Seryjnie "piątka" ma poruszać się na 17-calowych felgach, natomiast opcjonalnie dostępne będą także obręcze 18- i 19-calowe.

Pod maskę samochodu trafią w przeważającej części silniki znane z obecnych modeli niemieckiej marki. Najmniejszy z nich ma mieć 6 cylindrów i 2,5 litra pojemności, natomiast najmocniejszy to 4,8-litrowa benzynowa V-ósemka.

Na razie nie wiadomo jaka jednostka napędowa trafi do modelu M5. Może to być zarówno rozwiercony silnik V10 z obecnej M-piątki, jak i 4,8-litrowe Twin Turbo, które dopiero co trafiło do X5 i X6 M.

 Źródło: Automedia

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij