REKLAMA

W pandemii rośnie zainteresowanie używanymi autami

Chęć zakupu auta używanego wyraża 58% osób rozważających nabycie samochodu osobowego w najbliższym kwartale. W czasie pandemii sięgniemy po auta nie starsze niż 5 lat (48%).

Samochody używane materiały prasowe
Samochody używane
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Za nami rok globalnej pandemii koronawirusa. Jej wybuch spowodował wiele zamieszania na światowych rynkach, w tym motoryzacyjnym, który odnotował znaczny spadek popytu. Najnowsze wyniki napawają jednak optymizmem. Jak podaje CEPiK w lutym br. zarejestrowano aż o 18% więcej pojazdów niż w styczniu 2021, ale także nieco więcej niż w lutym 2020 r. Powyższe dane statystyczne znajdują potwierdzenie w najnowszym badaniu przeprowadzonym pod koniec marca br. na zlecenie VWFS. Wynika z niego, że co piąty (20%) badany deklaruje chęć kupna samochodu w najbliższym kwartale. Kolejne 24% odpowiedziało, że jeszcze nie wie. Jakie auta chcą kupować Polacy? Tradycyjnie największą grupą są zwolennicy samochodów używanych: na nowe zdecyduje się jedynie 42% badanych. Ciekawe wyniki przynosi pytanie dotyczące wieku pojazdów: nie starsze niż 5 lat chce kupić łącznie prawie połowa respondentów: roczne - 1%, dwuletnie - 2%, trzyletnie - 9%, czteroletnie - 9% i pięcioletnie - 27%.
Podczas badania zapytano także o preferencje dotyczące sumy, jaką kupujący zamierzają przeznaczyć na samochód. Ponad połowa, czyli 55% respondentów zamierza kupić auto za nie więcej niż 50 tys. zł. Na wydatek w granicach od 50 do 100 tys. zł gotowych jest kolejne 28%.
Jak Polacy kupują auta? Aż 62% z nich nabywając samochód zapłaci za niego gotówką, a 15% respondentów zadeklarowało, że w posiadanie auta wejdzie za pomocą kredytu (10%) lub leasingu konsumenckiego (5%).

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA