W sportowym wdzianku – Renault Twingo Sport

Renault Twingo Sport
Renault Twingo Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przy swoim zwyczajnym odpowiedniku wygląda jak atleta. Ma nadmuchane błotniki, sportowe zderzaki, skrzydło z tyłu i chromowaną końcówkę wydechu. Jeździ na wielkich, jak na malucha, kołach - 16- lub 17-calowych z oponami o rozmiarze 195/45 lub 195/40.

Z wnętrza wyrzucono zwykłe fotele na rzecz sportowych kubłów, zastosowano sportową kierownicę, obszytą skórą i aluminiowe pedały. Całości dopełnia czarna kolorystyka z czerwonymi wstawkami.

Do wyboru są dwa rodzaje zawieszenia - sport lub cup. Oba sztywne, pewne i raczej mało komfortowe, ale za to zapewniające pewne prowadzenie tego niewielkiego przecież autka. Standardowo montowany układ ESP można całkowicie odłączyć przy pomocy przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej.

A wtedy uwalniane jest stado 133 koni mechanicznych, wyciskanych z 1,6-litrowego silnika przygotowanego przez sportowy dział francuskiej marki. O tym, że ta jednostka lubi obroty świadczy fakt, że swój maksymalny moment obrotowy osiąga przy 4400 obr/min, by przy 6750 obr/min zaganiać do pracy swoje wszystkie konie mechaniczne.

Z silnikiem współpracuje 5-stopniowa skrzynia biegów - podobno precyzyjna i o krótkich drogach prowadzenia drążka. Niestety, Renault na razie nie podaje osiągów swojego autka, można się jednak spodziewać, że Twingo Sport to bardzo zadziorny maluch.

Nowemu, usportowionemu modelowi Renault przyjdzie się zmierzyć z Fiatem 500 Abarth. Z niecierpliwością czekamy na pojedynek.

Źródło: Renault

Zobacz także:
REKLAMA